Interpretacja indywidualna z dnia 5 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.754.2023.2.ZK
1. Czy w przedstawiona w stanie faktycznym działalność Wnioskodawcy w zakresie rozwoju nowych maszyn do (…) spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 4a pkt 26 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”)? 2. Czy wskazane w stanie faktycznym koszty wynagrodzeń pracowników oraz osób współpracujących z wnioskodawcą na podstawie umowy zlecenia wraz ze składkami ZUS sfinansowanymi przez płatnika za czas poświęcony na działalność badawczo-rozwojową, a także koszty materiałów i surowców bezpośrednio związanych z prowadzoną działalnością badawczo-rozwojową mogą, w świetle art. 18d ust. 2 ustawy o CIT, zostać uznane za koszty kwalifikowane? 3. Czy opisany w stanie faktycznym sposób ewidencjonowania kosztów kwalifikowanych spełnia warunki określone w art. 9 ust. 1b ustawy o CIT?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 grudnia 2023 r., wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia, o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 31 stycznia 2024 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
I. Informacje ogólne
X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) z siedzibą w (…) jest spółką utworzoną na podstawie prawa polskiego, posiadającą siedzibę działalności w Polsce i podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.
Przedmiotem działalności spółki, jest produkcja oraz sprzedaż maszyn do (…) wykorzystywanych w procesach produkcyjnych - tzw. (…). Maszyny te są stosowane do przewijania i rozcinania na rulony wszelkiego typu materiałów elastycznych oraz do cięcia na użytki, tuleje. Dotyczy to również modeli budowanych modułowo z dodatkowymi procesami przetwórczymi. Wszystkie maszyny wyposażane są w oprogramowanie sterujące.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty