Interpretacja indywidualna z dnia 9 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.530.2023.2.MR
Uznanie sprzedaży towarów na rzecz kontrahenta z Wielkiej Brytaniiza eksport towarów opodatkowany według stawki 0%; moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do realizowanych dostaw towarów; Obowiązek wykazania realizowanej sprzedaży w prowadzonej ewidencji.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usługjest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 listopada 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 27 października 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:
-uznania bezpośredniej sprzedaży towarów na rzecz kontrahenta z Wielkiej Brytanii za eksport towarów opodatkowany według stawki 0%;
-momentu powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do realizowanych dostaw towarów;
-obowiązku wykazania realizowanej sprzedaży w prowadzonej ewidencji.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 grudnia 2023 r. (wpływ 29 grudnia 2023 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A z siedzibą w PL (dalej: Spółka), jest spółką prowadzącą działalność w zakresie (...). Spółka skupia się na dostarczaniu rozwiązań (...). Głównymi produktami Spółki są (...). Spółka działa głownie na rynku europejskim, w ostatnim czasie nawiązała wiele kontaktów również poza Europą.
Spółka nie posiada oddziału na terenie Wielkiej Brytanii, nie ma upoważnionego przedstawiciela, nie jest zarejestrowana jako płatnik podatku VAT w Wielkiej Brytanii i nie posiada rachunku bankowego w banku brytyjskim.
Spółka jest czynnym podatnikiem VAT w Polsce.
Spółka kupuje wyroby od dostawcy z Korei Płd. Wyroby trafiają do magazynu Spółki w Polsce, gdzie podlegają kontroli jakości, przepaletowaniu, etc. Część tych wyrobów (dalej: Towary) Spółka sprzedaje do odbiorcy w Wielkiej Brytanii (dalej: UK) – do firmy C, która przyjmuje od Spółki Towar na warunkach DAP i jest importerem, tj. wprowadza te wyroby na rynek brytyjski. Produkty Spółki są sprzedawane do Wielkiej Brytanii ze stawką podatku VAT 0% (eksport).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty