Interpretacja indywidualna z dnia 27 grudnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.539.2023.5.KS
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług noclegowych, wydatków związanych z zapewnieniem atrakcji oraz pozostałych wydatków związanych z zakupem szkoleń.
Interpretacja indywidualna - stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług w zakresie:
- prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług noclegowych, wydatków związanych z zapewnieniem atrakcji - jest nieprawidłowe,
- w pozostałym zakresie - jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
26 września 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 19 września 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem szkoleń. Uzupełnili go Państwo - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 30 listopada 2023 r., wpływ 12 grudnia 2023 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A. Sp. z o.o. (dalej: Spółka, Wnioskodawca) jest spółką z siedzibą w Polsce, w której posiada nieograniczony obowiązek podatkowy. Spółka świadczy usługi programistyczne. Specjalizuje się w (…). Głównym przedmiotem działalności Spółki jest działalność związana z oprogramowaniem (PKD 62.01.Z). Świadczone przez nią usługi są opodatkowane podatkiem VAT na zasadach ogólnych. Spółka co do zasady nie prowadzi działalności zwolnionej od podatku VAT.
A. jest ekspertem w branży oprogramowania oraz (…) oraz jest partnerem dla czołowych globalnych dostawców sprzętu sieciowego, dostawców oprogramowania i telekomunikacji. Spółka pomaga klientom tworzyć nowe produkty oraz ulepszać już istniejące usługi. Kontrahentami Spółki są korporacje (…).
Wnioskodawca świadczy swoim klientom zróżnicowane usługi, do których potrzebuje pracowników z określonymi kompetencjami potrzebnymi w poszczególnych projektach. Z uwagi na złożoność usług, które oferuje zatrudnia osoby zarówno w ramach umowy o pracę („Pracownicy”), jak i w ramach umów o współpracy (osoby fizyczne prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze, dalej „Współpracownicy”). Zarówno pracownicy, jak i Współpracownicy tworzą w spółce zespoły, które wspólnie w ramach jednego projektu, tworzą określone rozwiązania dla poszczególnych klientów. Równocześnie należy zaznaczyć, że Współpracownicy nie są w żaden sposób powiązani z klientem, dla którego pracują.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty