Interpretacja indywidualna z dnia 19 grudnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.543.2023.2.DP
1. Czy dzierżawa nieruchomości przez Wnioskodawcę oraz wypłacane z tego tytułu należności będą stanowiły zgodnie z art. 28m ust. 3 ustawy o CIT ukryty zysk? 2. Czy zawarta umowa współpracy w zakresie świadczenia usług będzie stanowić zgodnie z art. 28m ust. 3 ustawy o CIT ukryty zysk?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
12 października 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, który dotyczy ustalenia:
- czy dzierżawa nieruchomości przez Wnioskodawcę oraz wypłacane z tego tytułu należności będą stanowiły zgodnie z art. 28m ust. 3 ustawy o CIT ukryty zysk?
- czy zawarta umowa współpracy w zakresie świadczenia usług będzie stanowić zgodnie z art. 28m ust. 3 ustawy o CIT ukryty zysk?
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 11 grudnia 2023 r. (wpływ 18 grudnia 2023 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Sp. z o. o. (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) powstała jako swoista nadbudowa do Spółki Cywilnej, w celu reprezentacji przed zagranicznymi kontrahentami np. z Niemiec. W 2023 r. Spółka planuje wybrać opodatkowanie w formie ryczałtu od dochodów spółek (tzw. estoński CIT). W momencie zmiany formy opodatkowania Spółka złoży zawiadomienie o wyborze opodatkowania ryczałtem do właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego w odpowiednim terminie. Wnioskodawca działa pod firmą X sp. z o.o. od 2007 r. pod adresem ul. (…), zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem (…).
Wnioskodawca ma nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2587 z późn. zm., dalej: „ustawa o CIT”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty