Interpretacja indywidualna z dnia 11 grudnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDST2-2.4011.438.2023.2.KK
Opodatkowanie wynagrodzenie wynikające z umowy licencji do używania znaku towarowego (PKWIU 77.40.12.0) stawką 8,5% przychodów do kwoty 100 000 zł oraz 12,5% przychodów od nadwyżki ponad kwotę 100 000 zł (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych).
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 października 2023 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący zastosowania prawidłowej stawki ryczałtu w stosunku do osiąganych przychodów z umowy licencyjnej znaku towarowego. Uzupełniła go Pani 6 listopada 2023 r. (data wpływu).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Jest Pani osobą fizyczną, prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą X (dalej „JDG”). Posiada Pani nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce i jest zarejestrowana jako czynny podatnik podatku od towarów i usług. Zgodnie z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wykonywana przez Panią działalność gospodarcza obejmuje m.in. dzierżawę własności intelektualnej i podobnych produktów, z wyłączeniem prac chronionych prawem autorskim (PKD 77.40.Z). Działalność gospodarcza w zakresie dzierżawy znaków towarowych jest klasyfikowana na podstawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) pod pozycją 77.40.12.0.
W latach ubiegłych, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, wykazywała Pani przychody z tytułu oddawania znaku towarowego do korzystania. Były one opodatkowane 19% stawką PIT (liniowo).
Przysługuje Pani prawo do znaku towarowego (dalej „Znak Towarowy”). Jest to znak słowno-graficzny. Znak Towarowy jest znakiem towarowym w rozumieniu art. 120 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty