Interpretacja indywidualna z dnia 30 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.684.2023.2.ID
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wg PKWiU 62.01.12.0. oraz 62.02.30.0.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dotyczących:
· usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.01.12.0, tj. Usług związanych z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych - jest nieprawidłowe,
· usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.02.30.0, tj. Usług pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego - jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
29 września 2023 r. wpłynął Pana wniosek z 29 września 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczyokreślenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 16 listopada 2023 r. (wpływ 16 listopada 2023 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Od 2 lutego 2023 r. prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest głównie działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki o kodzie PKD 62.02.Z. Posiada Pan nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Na podstawie umowy o współpracę, świadczy Pan usługi dla zespołu (…), który dostaje do analizy wysokopoziomowe wymagania dotyczące nowych funkcjonalności zleconych przez klienta zewnętrznego lub wewnętrznego dotyczących oprogramowania na dedykowany sprzęt stacji bazowych (…) i (…). Analiza jest prowadzona w wieloosobowym zespole analitycznym, składającym się z analityków o kompetencjach z różnych obszarów. Do każdej analizy wybierany jest głównoprowadzący (driver), który reprezentuje główny obszar związany z funkcjonalnością ((…)). Driver koordynuje pracę zespołu, określa kompetencje potrzebne w zespole, sporządza prezentacje i dokumentację do analizy, w oparciu o pracę własną oraz wkład zespołu. W zależności od zleconego zadania pełni Pan funkcję członka zespołu lub drivera, odpowiedzialnego za analizę nowych funkcjonalności planowanych do wdrożenia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty