Interpretacja indywidualna z dnia 16 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.355.2023.2.MKA
Brak opodatkowania podatkiem VAT przekazywanych do Producenta środków na produkcję gry w ramach Budżetu Gry oraz środków w ramach podziału zysku ze sprzedaży gry.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 sierpnia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 8 sierpnia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku opodatkowania podatkiem VAT przekazywanych do Producenta środków na produkcję gry w ramach Budżetu Gry oraz środków w ramach podziału zysku ze sprzedaży gry. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 18 października 2023 r. (wpływ 18 października 2023 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki akcyjnej. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest produkcja i wydawanie gier komputerowych. Wnioskodawca ma obecnie zawarte dwie umowy koprodukcyjne ze spółką zajmującą się produkcją gier (dalej jako Strony), polegające na wspólnym wyprodukowaniu i wydaniu gry (Wspólne Przedsięwzięcie).
Pierwsza umowa została zawarta (...) 2023 r. Wnioskodawca w umowie występuje jako koproducent, natomiast druga strona umowy jako producent gry (dalej jako „Producent”). Zamiarem stron umowy było podjęcie ścisłej współpracy w zakresie wyprodukowania gry wideo. 2 sierpnia 2023 r. umowa została aneksowana w celu doprecyzowania zgodnych zamiarów Stron rozliczenia umowy jako Wspólnego Przedsięwzięcia. Zobowiązaniem Wnioskodawcy jako koproducenta (zarówno przed jak i po aneksie) jest zapewnienie środków finansowych niezbędnych do wyprodukowania gry w wysokości do (...) zł (dalej jako Budżet Gry) oraz merytorycznego uczestnictwa wraz z zespołem Producenta w trakcie tworzenia gry. Wnioskodawca dodatkowo, w ramach umowy, zobowiązuje się skomercjalizować grę po jej ukończeniu. Pod pojęciem komercjalizacji, Strony rozumieją wprowadzenie przez Wnioskodawcę gry do obrotu poprzez sprzedaż i inne formy odpłatnej dystrybucji tejże gry, przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych kanałów dystrybucji, w tym za pośrednictwem sieci Internet, prowadzeniu sprzedaży detalicznej w punktach lub sklepach, etc. Wnioskodawca zobowiązuje się samodzielnie lub przy współpracy z wybranym przez siebie podmiotem zewnętrznym podjąć działania w ramach Budżetu Gry obejmujące promocję i marketing gry wideo, w tym pozyskiwanie youtuberów/streamerów, reklamowanie i promowanie przy wykorzystaniu wszelkich środków, które uzna za stosowne, w szczególności kanałów social media, takich jak portale (...) reklamę - (...), etc., na obszarze całego świata. Wnioskodawca posiada zasoby, doświadczenie i wiedzę niezbędną do przeprowadzenia procesu wsparcia produkcji i wydania gry. Natomiast Producent to spółka, która tworzy gry komputerowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty