07.11.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 7 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.357.2023.2.AJ

Czy zapłatę czynszu z tytułu najmu nieruchomości na rzecz Wynajmującego należy uznać za ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 Ustawy CIT?

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

25 sierpnia 2023 r. za pośrednictwem Poczty Polskiej wpłynął Państwa wniosek z dnia 22 sierpnia 2023 o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy zapłatę czynszu z tytułu najmu nieruchomości na rzecz Wynajmującego należy uznać za ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 Ustawy o CIT. Z uwagi na braki formalne wniosku, wezwaliśmy Państwa, pismem z 25 września 2023 r., o ich uzupełnienie. Wezwanie zostało odebrane 28 września 2023 r., uzupełnienie ww. wniosku wpłynęło 9 października 2023 r.

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca Sp. z o.o. (dalej: "Spółka" lub "Wnioskodawca") ma siedzibę, w tym dla celów podatkowych, na terenie Polski i jest czynnym podatnikiem VAT. Udziałowcami Spółki są osoby fizyczne.

Działalność prowadzona jest od 2018 r. Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie robót budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków mieszkalnych.

Spółka w ostatnim czasie tj. od czerwca 2023 roku wybrała opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - tzw. CIT estońskim.

Spółka prowadzi obecnie działalność przy wykorzystaniu wynajmowanych nieruchomości.

Od jednego ze Wspólników Spółka wynajmuje halę służącą do prowadzonej działalności. Wspólnik wynajmuje halę w ramach prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej. Od drugiego ze Wspólników spółka wynajmuje lokal użytkowy, służący jako biuro sprzedaży oraz siedziba działalności. Wspólnicy zadbali o wyposażenie Spółki w aktywa niezbędne do prowadzonej przez nią działalności gospodarczej. W chwili zakładania Spółki, Wspólnicy wnieśli do Spółki wkłady pieniężne, za które Spółka mogła samodzielnie i za własne środki nabywać aktywa niezbędne w jej działalności.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne