Interpretacja indywidualna z dnia 27 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.476.2023.2.JF
Czy spółka ma prawo dokonać podziału zgodnie z opisem, czy można jego dokonać w trakcie roku podatkowego oraz czy wartość początkową środka trwałego wyłączonego z dotychczasowego zespołu środków trwałych może stanowić wycena szacunkowa przy czym nie może być większa niż cena nabycia tego środka pomniejszona o wartość dokonanych już odpisów amortyzacyjnych?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 sierpnia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 23 sierpnia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy:
- Spółka może dokonać podziału zgodnie z opisem;
- można przeprowadzić podział w trakcie roku;
- Spółka ma prawo do zastosowania opisanej wyceny szacunkowej w omawianym przypadku.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 18 października 2023 r. (wpływ do Organu 19 października 2023 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A. S.A. [dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca” lub „A. S.A.”] jest spółką kapitałową podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy CIT. Spółka jest m.in. operatorem telekomunikacyjnym (…).
Rok podatkowy Spółki jest zgodny z rokiem kalendarzowym, tj. rozpoczyna się 1 stycznia i kończy 31 grudnia każdego roku.
Spółka nabyła i przyjęła do używania sieciowe środki trwałe, które są niezbędne do obsługi infrastruktury sieciowej posiadanej i zarządzanej przez Spółkę, obejmujące między innymi obiekty inwentarzowe złożone z wielu urządzeń, w szczególności takich jak:
(…)
(zwane dalej „urządzeniami”).
W ramach zarządzania infrastrukturą Spółka dokonuje częstych wymian urządzeń pomiędzy lokalizacjami, jak również, np. w sytuacji zakończenia współpracy z danym klientem, przenosi urządzenia na tzw. magazyn serwisowy, z którego następnie te urządzenia są pobierane w celu realizacji usługi dla kolejnego klienta lub też utrzymywane w celu zapewnienia zapasowych urządzeń na czas serwisów i awarii.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty