Interpretacja indywidualna z dnia 21 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.428.2023.2.MMA
Zwolnienie od podatku świadczonych usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego realizowane przez Pana (jako wykonawcę oraz podwykonawcę) w formie kompleksu szkoleń oraz inne usługi ściśle z nimi związane, w tym usługi doradztwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy, doradztwa psychologicznego, grupowych warsztatów z doradcą zawodowym, coachingu finansowane w co najmniej 70% ze środków publicznych.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
31 lipca 2023 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia od podatku świadczonych usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego realizowane przez Pana (jako wykonawcę oraz podwykonawcę) w formie kompleksu szkoleń oraz inne usługi ściśle z nimi związane, w tym usługi doradztwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy, doradztwa psychologicznego, grupowych warsztatów z doradcą zawodowym, coachingu finansowane w co najmniej 70% ze środków publicznych, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług. Uzupełnił Pan wniosek - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 14 września 2023 r. (wpływ 14 września 2023 r.).
Opis zdarzenia przyszłego
Prowadzi Pan jednoosobową pozarolniczą działalność gospodarczą od 1 października 2016 r., pod nazwą (…), NIP (…). Działalność jest prowadzona głównie w zakresie: PKD 85.59.B Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane.
Dochody uzyskiwane z działalności gospodarczej opodatkowane są podatkiem liniowym. Zapisów księgowych dokonuję na zasadzie książki przychodów i rozchodów. Jest Pan czynnym płatnikiem podatku VAT.
Przedsiębiorstwo nie jest jednostką objętą systemem oświaty w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe, nie posiada też statusu uczelni, jednostki naukowej Polskiej Akademii Nauk, ani instytutu badawczego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty