Interpretacja indywidualna z dnia 16 czerwca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.131.2023.1.AM
Brak opodatkowania suplementów diety oznaczonych kodem CN 2106 zawierających alkohol etylowy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny prawnej skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku akcyzowym, dotyczącego braku opodatkowania akcyzą produkcji suplementów diety na bazie alkoholu i braku obowiązków akcyzowych z tym związanych, jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej z (…) r. dotyczący braku opodatkowania produkcji suplementów diety na bazie alkoholu i braku obowiązków akcyzowych z tym związanych, wpłynął (…) r. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca Spółka X sp. z o.o. jest wytwórcą i dystrybutorem produktów leczniczych, wyrobów medycznych, suplementów diety i środków specjalnego przeznaczenie medycznego. Spółka obecnie wytwarza i wprowadza do obrotu suplement diety „(…)”.
Suplement ten jest mieszaniną wyciągów ziołowych. X sp. z o.o. zamierza zmienić recepturę tego suplementu i uzupełnić go o alkohol etylowy w celu poprawienia jego trwałości i działania.
Wnioskodawca zamierza wytwarzać wyżej wymieniony produkt – suplement diety zawierający zioła z dodatkiem alkoholu etylowego w ilości od 30% do 40% (v/v).
Wnioskodawca nabędzie stosował w produkcji alkohol z już zapłaconą akcyzą.
Wytwarzanie będzie polegało na zmieszaniu wyciągów ziołowych z alkoholem etylowym. Suplement diety będzie pakowany do opakowań o pojemności od 100 do 1000 ml.
Na opakowaniach będzie uwidoczniony skład i przeznaczenie suplementu diety. Suplement diety będzie klasyfikowany do pozycji CN 2106.
Wnioskodawca nie prowadzi składu podatkowego, ani nie jest zarejestrowanym podatnikiem akcyzy.
Pytanie
1.Czy w opisanych powyżej okolicznościach, wytwarzanie suplementu diety klasyfikowanego do pozycji CN 2106 zawierającego alkohol etylowy w ilości od 30% do 40% (v/v), od którego na poprzednich etapach obrotu zapłacono podatek akcyzowy w należnej wysokości musi być realizowane w składzie podatkowym?
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty