10.05.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 10 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.89.2023.1.AW

W zakresie ustalenia: - czy przeniesienie na rzecz Wspólników wierzytelności z tytułu wcześniejszych wypłat na poczet zysku po rozwiązaniu Spółki spowoduje powstanie przychodu po stronie Wnioskodawcy zgodnie z art. 14a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - jeżeli stanowisko Wnioskodawcy dotyczące pytania nr 1 jest prawidłowe czy w przypadku przeniesienia na rzecz Wspólników wierzytelności z tytułu zwrotu wcześniej wypłaconych zaliczek na poczet zysku, kosztem uzyskania przychodów będzie wartość przeniesionej wierzytelności na rzecz

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 lutego 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 3 lutego 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia:

- czy przeniesienie na rzecz Wspólników wierzytelności z tytułu wcześniejszych wypłat na poczet zysku po rozwiązaniu Spółki spowoduje powstanie przychodu po stronie Wnioskodawcy zgodnie z art. 14a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych;

- jeżeli stanowisko Wnioskodawcy dotyczące pytania nr 1 jest prawidłowe czy w przypadku przeniesienia na rzecz Wspólników wierzytelności z tytułu zwrotu wcześniej wypłaconych zaliczek na poczet zysku, kosztem uzyskania przychodów będzie wartość przeniesionej wierzytelności na rzecz Wspólników.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca (dalej również jako „Spółka”) jest podmiotem posiadającym siedzibę w Polsce. Na Spółce ciąży nieograniczony obowiązek podatkowy.

Komandytariuszami Spółki są 2 osoby fizyczne, będące obywatelami polskimi, zamieszkałe w Polsce, posiadające polską rezydencję podatkową. Łączny udział w zyskach Wspólników (dalej również jako „Wspólnik nr 1” „Wspólnik nr 2”) będących osobami fizycznymi to 99%. Pozostałe udziały posiada Spółka z o.o. (dalej również jako „Wspólnik 3”) tj. T. Sp. z o.o.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne