Interpretacja indywidualna z dnia 8 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.336.2021.9.AW
Skutki podatkowe związane z transakcjami dokonywanymi przez Spółkę na terytorium Wielkiej Brytanii
Interpretacja indywidualna po wyroku sądu
– stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo:
1) ponownie rozpatruję sprawę Państwa wniosku z 6 lipca 2021 r. (data wpływu 13 lipca 2021 r.), uzupełnionego 15 października 2021 r., o wydanie interpretacji indywidualnej – uwzględniam przy tym prawomocny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z 12 kwietnia 2022 r. sygn. akt I SA/Po 1093/21 oraz wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 3 listopada 2022 r. sygn. akt II FSK 864/22;
2) stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe i w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
W dniu 13 lipca 2021 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z transakcjami dokonywanymi przez Spółkę na terytorium Wielkiej Brytanii.
Wniosek ten nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 1 października 2021 r., Znak: 0111-KDIB1-2.4010.336.2021.1.MS wezwano do jego uzupełnienia. Uzupełnienia wniosku dokonano 15 października 2021 r. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca (dalej także jako: „Spółka”) jest spółką kapitałową z siedzibą w Polsce. Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest sprzedaż towarów, w szczególności artykułów dziecięcych (dalej: „Towary”).
OPIS DZIAŁALNOŚCI SPÓŁKI
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka dokonuje transakcji na terenie różnych państw, w tym na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (dalej: „Wielka Brytania”). Wśród transakcji dokonywanych przez Spółkę na terytorium Wielkiej Brytanii wskazać można między innymi sprzedaż Towarów do klientów, prowadzących działalność gospodarczą (dalej: „Kontrahenci”) oraz import Towarów na terytorium Wielkiej Brytanii.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty