Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.679.2022.2.MGO
Zwolnienie od podatku od towarów i usług, świadczonych usług podologicznych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
15 września 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 15 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy, świadczonych usług podologicznych.
Uzupełniła go Pani pismem z 13 listopada 2022 r. (data wpływu 13 listopada 2022 r.) oraz pismami z 13 listopada 2022 r. (data wpływu 16 listopada 2022 r.) i z 16 listopada 2022 r. (data wpływu 16 listopada 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Jest Pani osobą prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą …. (dalej: Wnioskodawca), posiadającą siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Polski, jest podatnikiem korzystającym obecnie ze zwolnienia podmiotowego z podatku od towarów i usług (dalej: VAT), o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT). Wnioskodawca jest technikiem fizjoterapii (nr ...) z uprawnieniami podologa i świadczy usługi z zakresu podologii, tj. leczenia chorób stóp.
W ramach prowadzonej działalności realizowane są następujące zabiegi:
1)usuwanie modzeli - modzele to ogniska nadmiernego rogowacenia skóry na stopie, najczęściej kształtu kolistego, nieregularnego o gładkiej powierzchni barwy żółtej lub żółtobrunatnej wyraźnie odgraniczone od zdrowej skóry. Przypominają odciski, ale nie mają rdzenia. W większości przypadków powodują charakterystyczny piekący ból, odczuwalny głównie podczas chodzenia. Po dobraniu odpowiedniego zabiegu w gabinecie podologicznym usunięcie zrogowaciałej skóry następuje poprzez ścinanie wierzchnich warstw zrogowacenia za pomocą skalpela, a następnie oszlifowanie skóry frezem w celu wyrównania i wygładzenia jej powierzchni oraz dobraniu odpowiednich odciążeń i środków do codziennej pielęgnacji domowej. Sposoby usuwania modzeli są uzależnione od przyczyn ich powstawania. Niemniej jednak w każdym przypadku regularne zabiegi podologiczne (w tym m.in. zastosowanie opatrunków amortyzujących lub odciążających) zapewniają utrzymanie skóry w dobrym stanie;
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty