Interpretacja indywidualna z dnia 16 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.527.2022.2.WK
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy, świadczonych usług w zakresie ratownictwa wodnego.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
14 października 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 14 października 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia od podatku świadczonych usług ratownictwa wodnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 2 grudnia 2022 r. (wpływ 2 grudnia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawczyni jest przedsiębiorcą, który prowadzi różnorodne formy działalności gospodarczej.
Wnioskodawczyni nie przekroczyła progu od podatku VAT, ale jest już na granicy. Jedną z działalności Wnioskodawczyni są usługi ratownicze na basenie.
Zatrudnieni przez Zainteresowaną ratownicy mają za zadanie sprawowanie opieki medycznej, służącej profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu i poprawie zdrowia oraz strzeżenia lustra wody. Wszyscy zatrudnieni posiadają certyfikat kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wydany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia § 4 ust. 2 oraz art. 15 ust. 1 i 2 ustawy. Są to rozporządzenia odpowiednio w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Zdaniem Wnioskodawczyni, usługi te zwolnione są na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług.
Uzupełnienie i doprecyzowanie opisu sprawy
1.Na pytanie o treści: „Czy jest Pani czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług, jeśli tak, to od kiedy (należy podać miesiąc, dzień i rok) i z tytułu prowadzenia jakiej dokładnie działalności gospodarczej, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r. poz. 931 ze zm.), zwanej dalej ustawą?” udzieliła Pani odpowiedzi: „Nie jestem”.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty