Interpretacja indywidualna z dnia 23 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.491.2022.2.RM
Brak obowiązku rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz brak obowiązku rejestracji dla celów VAT w Polsce.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
5 października 2022 r., za pośrednictwem ePUAP, wpłynął Państwa wniosek z 30 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku obowiązku rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz braku obowiązku rejestracji dla celów VAT w Polsce. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 25 listopada 2022 r. (wpływ za pośrednictwem ePUAP 25 listopada 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Państwa Spółka jest podmiotem prawa niemieckiego i niemieckim rezydentem podatkowym, prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie m.in. usług płatnej telewizji.
Jesteście Państwo czynnym podatnikiem VAT w Niemczech, nie jesteście natomiast zarejestrowani jako czynny podatnik VAT w Polsce. Nie posiadają Państwo również siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Ponadto, nie uczestniczą Państwo w żadnych zdarzeniach gospodarczych na terytorium Polski poza czynnościami opisanymi w przedmiotowym wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej prawa podatkowego.
Należą Państwo do międzynarodowej grupy (…), która świadczy usługi telewizji satelitarnej, telefonii stacjonarnej, szerokopasmowego Internetu, telefonii komórkowej i płatnej telewizji (dalej: „Grupa”).
Jesteście Państwo właścicielem dekoderów i związanego z nimi sprzętu (m.in. pilotów oraz routerów). Nabywają Państwo obecnie usługi naprawcze dotyczące wymienionych sprzętów od podmiotu trzeciego - spółki będącej podmiotem prawa polskiego, czynnego podatnika VAT (dalej: „Usługodawca”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty