Interpretacja indywidualna z dnia 2 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.408.2022.2.KK
Możliwość zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów na podstawie posiadanych dokumentów.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
26 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 23 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów na podstawie posiadanych dokumentów. Uzupełnili go Państwo pismem z 26 września 2022 r. (wpływ 26 września 2022 r.) oraz – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 listopada 2022 r. (wpływ 23 listopada 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
„A” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w (...) (zwana dalej: Wnioskodawcą, Spółką) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium RP. Wnioskodawca uzyskuje ze swojej działalności przychody inne, niż przychody z zysków kapitałowych.
Wnioskodawca jest zarejestrowanym w Polsce czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej również jako: VAT) oraz posiada również status podatnika VAT-UE.
Przeważającym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest produkcja pozostałych części i akcesoriów do pojazdów silnikowych, z wyłączeniem motocykli.
Kontrahentami Spółki są polskie i zagraniczne hurtownie oraz koncerny motoryzacyjne.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka dokonuje i będzie dokonywać dostaw swoich produktów gotowych do klienta mającego siedzibę w Wielkiej Brytanii (dalej zwany: Klientem).
Zgodnie z obowiązującym i przyjętym modelem sprzedaży, dostawa gotowych produktów (zwanych dalej: towarami), wykonywana przez Spółkę na rzecz Klienta, odbywa się i ma się odbywać w oparciu o warunki Incoterms FCA. Wysyłka towarów rozpoczyna się/ma rozpoczynać się w magazynie Spółki położonym w Polsce. Towary są transportowane z magazynu Spółki albo bezpośrednio do magazynu Klienta, albo po drodze są magazynowane w magazynie pośrednim i konsolidowane z innymi towarami, a dopiero następnie przetransportowane do magazynu docelowego Klienta. Niezależnie od powyższego to Wielka Brytania jest krajem finalnego przeznaczenia towarów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty