Interpretacja indywidualna z dnia 21 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.504.2022.4.MG
Podatek od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od realizacji inwestycji pn. „(...)”.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
30 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 30 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od realizacji inwestycji pn. „(...)”. Uzupełnili go Państwo pismami z 30 września 2022 r. (wpływ 30 września 2022 r.), 5 października 2022 r. (wpływ 12 października 2022 r.) oraz z 17 listopada 2022 r. (wpływ 17 listopada 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu zdarzenia przyszłego
Gmina (dalej: Wnioskodawca) jako JST składa wniosek o przyznanie pomocy ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020, operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”, w ramach poddziału „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”. Wniosek dotyczy projektu pn. „(...)”.
Gmina chce zaliczyć koszty podatku VAT realizowanej inwestycji do kosztów kwalifikowanych projektu. W związku z tym konieczne jest uzyskanie interpretacji indywidualnej w sprawie braku możliwości odzyskania podatku VAT, którą należy załączyć wraz z wnioskiem o płatność. Przedmiotem przebudowy jest przebudowa drogi gminnej nr (...) oraz drogi powiatowej nr (...) na odcinku 312 km. Przebudowa obejmuje m.in.: wymianę konstrukcji podbudowy w miejscach wyznaczonych, wykonanie jezdni o szerokości 5,50 m, nadanie normatywnych spadków podłużnych i poprzecznych drogi, wykonanie warstwy wzmacniającej istniejącej nawierzchni poprzez ułożenie bitumicznej nakładki, wykonanie nowej warstwy ścieralnej drogi, wykonanie obustronnych poboczy, wykonanie pasa ruchów dla rowerów, wykonanie wymiany istniejących uszkodzonych przepustów w ciągu rowu, wykonanie peronów w miejscu występowania przystanków autobusowych, wykonanie odmulenia rowów wraz z profilowaniem skarp, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, ustawienie barier ochronnych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty