18.11.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.555.2022.2.AW

Otrzymana dywidenda likwidacyjna nie stanowi przychodu podatkowego zarówno w części stanowiącej koszt objęcia i nabycia udziałów Spółki A., jak i w części stanowiącej koszt nabycia udziałów i późniejszego objęcia udziałów w spółce B. przypadający na posiadane przez Spółkę udziały na moment likwidacji

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

8 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 29 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy w świetle art. 12 ust. 4 pkt 22 updop otrzymana dywidenda likwidacyjna nie stanowi przychodu podatkowego zarówno w części stanowiącej koszt objęcia i nabycia udziałów Spółki A., jak i w części stanowiącej koszt nabycia udziałów i późniejszego objęcia udziałów w spółce B. przypadający na posiadane przez Spółkę udziały na moment likwidacji.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 listopada 2022 r. (wpływ tego samego dnia). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Spółka akcyjna (dalej: „Wnioskodawca”, „Spółka”) posiada siedzibę na terytorium Polski i na podstawie przepisu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym o osób prawnych (dalej: UPDOP) podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na podstawie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Zasadniczym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest produkcja organicznych związków chemicznych.

Wnioskodawca w 2001 r. utworzył spółkę A. Sp. z o.o. (dalej: A.), w której objął 100% udziałów. Kapitał zakładowy wynosił (…) zł i został przez Wnioskodawcę wniesiony w formie pieniężnej. Kapitał zakładowy spółki A. nie został nigdy zwiększony.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne