Interpretacja indywidualna z dnia 3 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.278.2022.4
1. Czy należności, o których mowa w art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”) oraz składki z tytułu tych należności określone w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (dalej: „składki na ubezpieczenie społeczne”), w części finansowanej przez Spółkę jako płatnika składek, przysługujące Pracownikom, w takiej części, w jakiej czas przeznaczony na realizację działalności badawczo-rozwojowej pozostaje w ogólnym czasie pracy tych Pracowników w danym miesiącu, stanowią dla Spółki koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, i mogą podlegać odliczeniu od podstawy opodatkowania Spółki w ramach stosowania ulgi na prace badawczo-rozwojowe; 2. Czy koszty ponoszone w ramach realizacji prac związanych z wytworzeniem projektu tj. 1) koszty zatrudnienia pracowników, w tym: - pracowników odpowiedzialnych za zaprojektowanie oraz montaż maszyny jak również jej oprogramowania, - pracowników przeprowadzających próby na aparaturze produktów oraz - pracowników odpowiedzialnych za komunikację z klientami w zakresie potrzebnym do określenia zapotrzebowania na nowe rozwiązania i określone parametry techniczne produktu, 2) zakupu materiałów bezpośrednio związanych z prowadzoną działalnością badawczo- rozwojową, obejmujące: - odpowiednie kleje termotopliwe, - różne rodzaje kartonu, 3) odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej maszyny produkcyjnej stanowiącej środek trwały, który został zbudowany na potrzeby prowadzonego projektu, 4) koszty audytu uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa CE, - stanowią dla Wnioskodawcy koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust. 2 i 3 ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty