Interpretacja indywidualna z dnia 3 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.406.2022.2.JG
Ewidencja sprzedaży usług mycia i czyszczenia samochodu, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 2 lit. m) rozporządzenia Ministra Finansów z 22 grudnia 2021 r. w opisanych we wniosku Wariantach.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 16 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ewidencji sprzedaży usług mycia i czyszczenia samochodu, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 2 lit. m) rozporządzenia Ministra Finansów z 22 grudnia 2021 r. w opisanych we wniosku Wariantach. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 18 października 2022 r. (wpływ 24 października 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Są Państwo czynnymi podatnikami podatku od towarów i usług. Przedmiotem Państwa działalności jest m.in. prowadzenie punktów do samoobsługowego mycia samochodów.
Aby skorzystać z usługi mycia auta w punkcie samoobsługowym należy dokonać zakupu usługi poprzez umieszczenie odpowiedniej kwoty we wrzutniku monet lub płatności za pomocą karty płatniczej. Zakup usługi mycia samochodu dokonywany jest samodzielnie (samoobsługową) przez klienta, a płatność pobierana jest poprzez wrzucenie monet w określonej przez klienta kwocie do urządzenia lub pobranie płatności bezgotówkowej za pomocą karty płatniczej. Planują Państwo wprowadzenie następującej metody rejestracji sprzedaży w myjni samoobsługowej. Pobranie płatności od użytkownika rozpocznie sesję mycia, której czas jest uzależniony od wysokości opłaty wniesionej przez użytkownika. Po rozpoczęciu sesji czas sesji dąży do zera. Po zakończeniu sesji mycia pojazdu użytkownik będzie miał określony czas (np. 30 sekund) na kontynuowanie sesji. Jeśli w tym czasie użytkownik nie przedłuży sesji wnosząc kolejną opłatę sesja zostanie zakończona. Po zakończeniu każda sesja jest rejestrowana za pomocą drukarki fiskalnej i dokumentowana paragonem.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty