Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.374.2022.2.KK
Czy w związku z realizacją umowy Cash Sweep po stronie Wnioskodawcy, będącego jedną ze stron ww. umowy, dochodzi do świadczenia usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 z zw. z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
5 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 31 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie wskazania, czy w związku z realizacją umowy Cash Sweep po stronie Wnioskodawcy, będącego jedną ze stron ww. umowy, dochodzi do świadczenia usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 z zw. z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy. Uzupełnili go Państwo pismem z 12 października 2022 r. (wpływ 12 października 2022 r.) oraz – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 25 października 2022 r. (wpływ 26 października 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
„A” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi działalność w zakresie wydobycia, przetwórstwa i sprzedaży (...). Spółka jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Spółka przystąpiła do umowy o świadczenie usługi Cash Sweep (dalej: CS) oferowanej przez „X”. (dalej: bank „X”).
Umowa w sprawie świadczenia usługi CashSweepPL została zawarta pomiędzy „X” a „A”, „B” i „C” 10 stycznia 2009 r. w (...) (zwanymi dalej: Spółkami). 1 sierpnia 2019 r. strony umowy zawarły Aneks do Umowy.
Przedmiotem umowy jest świadczenie usług przez bank „X" służących kompleksowemu zarządzaniu płynnością stron umowy, który opiera się zarówno na środkach własnych Spółek, stron umowy, ale także na linii kredytowej udostępnionej przez bank „X”.
Każda ze Spółek, w tym Wnioskodawca, posiada indywidualne rachunki bankowe w „X”. W celu realizacji umowy bank „X” otworzył tzw. Techniczny Rachunek Konsolidacyjny, który należy do Banku. Jest to rachunek, który służy do dokonywania rozliczeń przez bank „X”.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty