Interpretacja indywidualna z dnia 24 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.724.2022.2.APR
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX)
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 sierpnia 2022 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box). Uzupełniła Pani wniosek – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 5 września 2022 r. (data wpływu).
Opis stanu faktycznego
Jest Pani osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi Pani działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Prowadziła Pani działalność polegającą na pracach opisanych we wniosku od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2021 r. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonuje Pani prace w roli UX designera zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: "Oprogramowaniem"). W konkluzji, przez Oprogramowanie rozumie Pani zatem zarówno aplikacje będące programami komputerowymi, jak i części (modyfikacje, ulepszenia, nowe moduły) aplikacji, które również stanowią programy komputerowe.
W ramach prowadzonej działalności projektuje Pani i rozwija strony i aplikacje internetowe (ewentualnie można ogólnie powiedzieć produkty i narzędzia internetowe lub cyfrowe) i zajmuje się rozwojem więcej niż jednego oprogramowania. Przygotowuje Pani propozycje kreacji wizualnych stron internetowych klientów Kontrahenta, z którym współpracuje. Takie projekty obejmują analizę ich obecnych stron i aplikacji internetowych, rozwój i propozycję usprawnień. Usprawnienia mają na celu zwiększenie użyteczności i atrakcyjności aplikacji dla użytkowników i finalnie zwiększenie efektywności biznesu/realizację celów biznesowych (np. zwiększenie szybkości procesów biznesowych, podniesienie jakości usług, powstrzymanie odpływu klientów, zwiększenie ilości klientów, zwiększenie sprzedaży/zysków w zależności od celów biznesowych klienta). Proponowane nowe rozwiązania i funkcjonalności są implementowane w głównym kodzie źródłowym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty