Interpretacja indywidualna z dnia 21 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.564.2022.3.MZA
Ustalenie, czy: - czy otrzymane wynagrodzenie z tytułu przeniesienia (zbycia) praw do jednostek węglowych i wypłacane w chwili emisji jednostek węglowych lub wynagrodzenie z tytułu zbycia jednostek węglowych (kredytów handlowych) będzie stanowiło przychód w rozumieniu art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie oznaczone nr 1), - otrzymana zaliczka na poczet ceny przyszłej transakcji sprzedaży będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychód w momencie jej otrzymania czy też w momencie faktycznej sprzedaży jednostek węglowych (kredytów handlowych) po ich wyemitowaniu (pytanie oznaczone nr 4).
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 9 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:
- czy otrzymane wynagrodzenie z tytułu przeniesienia (zbycia) praw do jednostek węglowych i wypłacane w chwili emisji jednostek węglowych lub wynagrodzenie z tytułu zbycia jednostek węglowych (kredytów handlowych) będzie stanowiło przychód w rozumieniu art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie oznaczone nr 1),
- otrzymana zaliczka na poczet ceny przyszłej transakcji sprzedaży będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychód w momencie jej otrzymania czy też w momencie faktycznej sprzedaży jednostek węglowych (kredytów handlowych) po ich wyemitowaniu (pytanie oznaczone nr 4).
Uzupełnili go – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 30 września 2022 r. (wpływ tego samego dnia). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wnioskodawca posiada grunty rolne, które wydzierżawia osobie prowadzącej gospodarstwo rolne, i która to osoba na gruntach rolnych Wnioskodawcy prowadzi działalność rolniczą o charakterze wytwórczym. Po ustaniu dzierżawy Wnioskodawca zamierza samodzielnie prowadzić działalność rolniczą na nieruchomości.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty