Interpretacja indywidualna z dnia 22 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.481.2022.2.BM
Czy w odniesieniu do dodatkowych aplikacji (oprogramowania), które będą tworzone w przyszłości i będą rozszerzały możliwości korzystania z opracowanego urządzenia, Wnioskodawca będzie uprawniony do stosowania art. 24d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a także ulgi badawczo-rozwojowej określonej w art. 18d ustawy?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe w zakresie pyt. oznaczonego we wniosku nr 4.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w zakresie pyt. oznaczonego we wniosku nr 4 jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 22 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w podatku dochodowym od osób prawnych m.in. w zakresie ustalenia, czy w odniesieniu do dodatkowych aplikacji (oprogramowania), które będzie tworzone w przyszłości i będzie rozszerzało możliwości korzystania z opracowanego urządzenia, Wnioskodawca będzie uprawniony do stosowania art. 24d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a także ulgi badawczo-rozwojowej określonej w art. 18d ustawy (pyt. oznaczone we wniosku nr 4).
Uzupełnili go Państwo w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 9 czerwca 2022 r. (wpływ 13 czerwca 2022 r.) i pismem z 11 lipca 2022 r. (wpływ 12 lipca 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmuje się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań informatycznych.
Przedmiot działalności Wnioskodawcy, wynikający z umowy spółki obejmuje w szczególności:
-działalność związana z oprogramowaniem (PKD 62.01.Z),
-badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych (PKD 72.19.Z).
W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca realizuje projekt o autorskim charakterze obejmujący cześć sprzętową i cześć algorytmiczną. Projekt ten dotyczy opracowywania modelu innowacyjnego urządzenia oraz systemu informatycznego z oprogramowaniem. Urządzenie to służyć będzie do codziennego monitorowania pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego. Koszty z tytułu realizacji tego projektu ponoszone są od stycznia 2021 r. Jest on realizowany w całości na terenie Polski.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty