Interpretacja indywidualna z dnia 22 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.216.2022.1.MR
Określenia czy wypłacane świadczenie pieniężne Klientom będzie stanowiło podstawę obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego z tytułu dostawy towarów (samochodów) na rzecz Leasingodawcy. Termin obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwota podatku należnego. Dokumentowanie wypłaconego świadczenia pieniężnego.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
26 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 20 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:
-określenia czy wypłacane świadczenie pieniężne Klientom będzie stanowiło podstawę obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego z tytułu dostawy towarów (samochodów) na rzecz Leasingodawcy;
-terminu obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego;
-dokumentowania wypłaconego świadczenia pieniężnego na rzecz Klientów.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
X (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest podmiotem zajmującym się w przeważającym zakresie sprzedażą samochodów, akcesoriów samochodowych oraz świadczeniem usług serwisowych związanych z samochodami. Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Spółka w celu zwiększenia zainteresowania oferowanymi przez nią produktami oraz wynikowo – w celu zwiększenia generowanych obrotów, zamierza wprowadzić akcje promocyjne dedykowane podmiotom, które zdecydują się zakupić większą liczbę samochodów (dalej jako: Klient, Klienci).
Przedstawione we wniosku zdarzenie przyszłe dotyczy sytuacji, w której Klient w ramach zakupu nie korzysta ze środków własnych, lecz z dostępnych na rynku możliwości finansowania zakupu pojazdów, tj. zawierając umowę leasingu z leasingodawcą (dalej jako: Leasingodawca). Leasingodawca nie jest stroną ustaleń co do rabatów pośrednich. Spółka i Klient będą określać niezależnie szczegółowe zasady przyznawania rabatów pośrednich (np. ich wartość, okresy rozliczeniowe) oraz warunki ich przyznania (np. minimalny wolumen zakupów aktualizujących prawo do uzyskania rabatu pośredniego).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty