24.01.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.997.2021.2.BS

Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej IP-BOX.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

5 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (tzw. IP Box).

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 4 stycznia 2021 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od 01 października 2018 r. Zawarł on umowy o świadczenie usług. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone i rozwijane pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: "Oprogramowaniem").

Za przykład tworzonego Oprogramowania Wnioskodawca wskazuje m. in. stworzenie od podstaw innowacyjnej platformy aplikacyjnej wykorzystywanej wewnętrznie w ramach grupy (...), która pozwoli zespołom produktowym w szybszy i zwinniejszy sposób dostarczać rozwiązania biznesowe do klientów firmy (...). Zunifikowana platforma  (...) pozwala developerom przyśpieszyć proces developmentu, zmniejszyć cykl dostarczania oprogramowania, jednocześnie zmniejszając koszty i zwiększając bezpieczeństwo aplikacji. Platforma jest budowana w oparciu o najnowocześniejsze technologie open-source z zakresu cloud-native. Dzięki platformie (...) udało się np. zwiększyć częstotliwość wdrożeń w organizacji, z jednego wdrożenia tygodniowo do nawet 20 niezależnych wdrożeń dziennie. Dodatkowo, poprzez wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, Platforma (...) pozwoliła wdrożyć(...)w trzech niezależnych lokalizacjach, dedykowanym datacenter i w chmurze (...), zapewniając zwiększoną dostępność aplikacji działających w oparciu o (...). Następnym krokiem w rozwoju platformy (...) było rozwinięcie istniejącego rozwiązania o dostarczanie zunifikowanego systemu do zbierania danych telemetrycznych z aplikacji działających w oparciu o (...). Projekt (...) zakładał wdrożenie innowacyjnego systemu zbierania danych telemetrycznych wykorzystującego otwarte i wciąż rozwijające się standardy (...), zaimplementowanie logiki w standardowych bibliotekach wykorzystywanych w ramach (...), które pozwolą na bezobsługową integrację z systemem telemetrycznym. (...) pozwoliło zwiększyć widoczność w zachowanie systemu na produkcji, zmniejszenie czasu potrzebnego na rozwiązanie awarii i uproszczenie całego procesu monitoringu i alertingu ecosystemu (...). Innowacyjność każdego z tych rozwiązań wykracza poza standardy rynkowe i pozycjonuje (...) jako lidera w segmencie e-commerce.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne