21.04.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 21 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.908.2021.1.KO

obowiązek oznaczenia „TP” transakcji w ewidencji sprzedaży w JPK_V7 między Wnioskodawcą a: - wójtem, - zastępcą wójta, • sekretarzem, • skarbnikiem, • sołtysem, • członkami rady sołeckiej, Rady Gminy, • pracownikami Urzędu Gminy, pełniącymi funkcje kierownicze i nie pełniącymi funkcji kierowniczych, • dyrektorami i kierownikami jednostek organizacyjnych Gminy • członkami rodzin wyżej wymienionych podmiotów.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zaistniałego stanu faktycznego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 15 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązku oznaczenia „TP” transakcji w ewidencji sprzedaży w JPK_V7 między Wnioskodawcą a:

- wójtem,

- zastępcą wójta,

- sekretarzem,

- skarbnikiem,

- sołtysem,

- członkami rady sołeckiej, Rady Gminy,

- pracownikami Urzędu Gminy, pełniącymi funkcje kierownicze i nie pełniącymi funkcji kierowniczych,

- dyrektorami i kierownikami jednostek organizacyjnych Gminy

- członkami rodzin wyżej wymienionych podmiotów.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zaistniałego stanu faktycznego

Gmina jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Gmina realizuje zadania publiczne na podstawie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U.2021.1372 t.j. z dnia 27.07.2021.). Kierownictwo Gminy składa się z: wójta, zastępcy wójta, sekretarza, skarbnika i pracowników Urzędu Gminy pełniących funkcje kierownicze. Ponadto, jednostkę decydującą o działaniach Gminy stanowi Rada Gminy, w której skład wchodzą przewodniczący, zastępca oraz pozostali jej członkowie. Na dodatek, z Gminą związane są samorządowe jednostki organizacyjne powoływane na podstawie prawa - ustawy o finansach publicznych lub innych aktów prawnych, w szczególności jednostki budżetowe, samorządowe instytucje kultury, których funkcjonują wyznaczeni przez Gminę kierownicy jednostek, szkoły i przedszkola. Nadto, należy wspomnieć o powołanym przez Radę Gminy w drodze uchwały sołectwie - jednostce pomocniczej Gminy. Organem uchwałodawczym w sołectwie jest zebranie wiejskie, a wykonawczym - sołtys. W swej działalności, sołtys wspierany jest przez radę sołecką.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne