03.02.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 3 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.541.2021.2.AK

1) W jaki sposób Wnioskodawca powinien obliczyć współczynnik procentowy, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 4 w zw. z art. 3 ust. 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm., dalej: „ustawa o CIT”), w przypadku przewidywanej sprzedaży udziałów w spółce zależnej B? 2) Jeśli współczynnik procentowy, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 4 w zw. z art. 3 ust. 4 ustawy o CIT, którego sposób obliczenia jest przedmiotem pytania nr 1, będzie dla spółki zależnej B niższy niż 50%, czy sprzedaż udziałów tej spółki przez Wnioskodawcę nie będzie podlegała opodatkowaniu w Polsce na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy o CIT?

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 6 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia:

1)w jaki sposób Wnioskodawca powinien obliczyć współczynnik procentowy, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 4 w zw. z art. 3 ust. 4 ustawy o CIT, w przypadku przewidywanej sprzedaży udziałów w spółce zależnej B,

2)jeśli współczynnik procentowy, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 4 w zw. z art. 3 ust. 4 ustawy o CIT, będzie dla spółki zależnej B niższy niż 50%, czy sprzedaż udziałów tej spółki przez Wnioskodawcę nie będzie podlegała opodatkowaniu w Polsce na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy o CIT.

Wniosek nie spełniał wymogów formalnych dlatego też pismem z 20 grudnia 2021 r. wezwano do jego uzupełnienia, co też nastąpiło 31 grudnia 2021 r. i 12 stycznia 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca (Spółka A) jest spółką prawa brytyjskiego (typu limited liablity company), posiadającą osobowość prawną i będącą rezydentem podatkowym w Wielkiej Brytanii. Spółka A posiada udziały w innej spółce brytyjskiej (typu limited liability company) posiadającej osobowość prawną (Spółka B), która z kolei jest jedynym (100%) wspólnikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka C), będącej rezydentem podatkowym w Polsce. Obecnie Spółka A rozważa sprzedaż udziałów w Spółce B na rzecz innej niepowiązanej z nią spółki (spółka D), będącej rezydentem podatkowym w Polsce.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne