Interpretacja indywidualna z dnia 29 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.961.2021.1.MT
Wnioskodawca nie będzie miał prawa do rozliczania odpisów amortyzacyjnych bez ograniczenia o którym mowa w art. 23 ust. 1 pkt 4 lit. b ustawy o PIT, z zastosowaniem art. 23 ust. 5b ustawy o PIT, do końca okresu amortyzacji.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 22 października 2021 r. (data wpływu 28 października 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 października 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, wspólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka jawna (zwana dalej: „Spółka”). W związku z wejściem w życie przepisów ustawy z dnia 28 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r. poz. 2123), nadających niektórym spółkom jawnym status podatnika CIT, Spółka złożyła do właściwego naczelnika urzędu skarbowego informację CIT-15J. W związku z tym Spółka zachowała transparentność podatkową i nie jest traktowana jako podatnik CIT. Co za tym idzie, podatnikiem podatku dochodowego jest Wnioskodawca.
Spółka planuje rozszerzenie dotychczas prowadzonej działalności gospodarczej, w ramach której będzie wykorzystywała samochody osobowe. Niektóre z nich będą przeznaczone wyłącznie do odpłatnego wykorzystywania przez osoby trzecie na podstawie umowy najmu. Działalność związana z wynajmem samochodów osobowych nie będzie działalnością dominującą Spółki. W Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) Spółka będzie miała przypisany kod PKD wskazujący na prowadzenie działalności w zakresie najmu samochodów. Zmianie ulegnie również umowa Spółki, w której zostanie poszerzony przedmiot działalności w tym zakresie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty