Interpretacja indywidualna z dnia 25 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.496.2021.1.PJ
Sprzedaż przez Wnioskodawcę nabytego na terenie Austrii przetransportowanego do magazynu Kontrahenta znajdującego się na terytorium Niemiec będzie stanowiła u Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotową dostawę towarów na terytorium Austrii i miejscem tej dostawy, w związku z tym, że jest to dostawa towarów wysyłanych lub transportowanych przez dokonującego ich dostawy, jest miejsce, w którym towary znajdują się w momencie rozpoczęcia wysyłki lub transportu do nabywcy, tj. terytorium Austrii. Dodatkowo jak wskazano w opisie sprawy towar nigdy nie przekracza granicy Polski znajdując się cały czas poza jej terytorium.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 18 sierpnia 2021 r. (data wpływu: 3 września 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
opodatkowania sprzedaży towaru przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta poza terytorium kraju – jest prawidłowe,
opodatkowania nabycia towaru przez Wnioskodawcę od Kontrahenta poza terytorium kraju – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
3 września 2021 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży towaru przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta poza terytorium kraju oraz opodatkowania nabycia towaru przez Wnioskodawcę od Kontrahenta poza terytorium kraju.
Wnioskodawca przedstawił następujące zdarzenie przyszłe:
W ramach działalności gospodarczej, Wnioskodawca zamierza sprzedać towar w postaci kwasów tłuszczowych (pozostałość po rafinacji olejów surowych) nabyty na terytorium Austrii i tam się znajdujący, na rzecz Kontrahenta posiadającego status polskiego czynnego podatnika VAT zwanego dalej „Kontrahentem”. Towar zostanie przetransportowany z Austrii, na koszt Wnioskodawcy, do magazynu Kontrahenta znajdującego się na terytorium Niemiec. Sprzedaż zostanie dokonana już, gdy ww. towar znajduje się w magazynie Kontrahenta. Powyższa transakcja zwana będzie dalej Transakcją Sprzedaży.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty