Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.382.2021.1.AW
w zakresie ustalenia momentu powstania po stronie Spółki przychodów podatkowych z tytułu Opłat licencyjnych należnych jej od Licencjobiorcy
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z wniosku z 16 sierpnia 2021 r. (data wpływu 18 sierpnia 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia momentu powstania po stronie Spółki przychodów podatkowych z tytułu Opłat licencyjnych należnych jej od Licencjobiorcy – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 sierpnia 2021 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu powstania po stronie Spółki przychodów podatkowych z tytułu Opłat licencyjnych należnych jej od Licencjobiorcy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie związanym z produkcją i dystrybucją filmów, nagrań video i programów telewizyjnych.
Co do zasady, działalność ta generuje po stronie Wnioskodawcy sprzedaż opodatkowaną podatkiem od towarów i usług (dalej: „VAT”) według właściwych stawek (głównie podstawowej), ewentualnie sprzedaż, dla której miejscem opodatkowania jest terytorium innego kraju. W związku z powyższym Wnioskodawca jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT.
Spółka jest polskim rezydentem podatkowym oraz podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: „CIT”).
Nabycie praw od jednego ze wspólników.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka nabyła od jednego ze swoich wspólników (dalej: „Wspólnik”) (będącego także członkiem jej zarządu) prawa do ekranizacji (filmowej) dwóch utworów literackich/książek (dalej: „Utwory”), które z kolei Wspólnik nabył od ich autorki. Prawa do ekranizacji stanowią wyłączne prawa zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich do Utworów, a w oparciu o nie Wnioskodawca postanowił/zamierza wyprodukować dwa filmy (dalej: „Film/Filmy”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty