Interpretacja indywidualna z dnia 17 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.417.2021.1.APO
1) Czy konektor reklamowy zalicza się do kwalifikowanych praw własności intelektualnej, wskazanych w art. 24d ust. 2 ustawy o CIT? 2) Przy założeniu, że podatnik uzyska potwierdzenie na pytanie nr 1, czy podatnik ma prawo stosować do ustalonego tak, jak wskazano we wniosku kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej (konektora reklamowego) 5% stawkę podatku dochodowego od osób prawnych?
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 6 sierpnia 2021 r. (data wpływu do Organu 19 sierpnia 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia:
- czy konektor reklamowy zalicza się do kwalifikowanych praw własności intelektualnej, wskazanych w art. 24d ust. 2 ustawy o CIT – jest prawidłowe,
- czy podatnik ma prawo stosować do ustalonego tak, jak wskazano we wniosku kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej (konektora reklamowego) 5% stawkę podatku dochodowego od osób prawnych – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 sierpnia 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia:
- czy konektor reklamowy zalicza się do kwalifikowanych praw własności intelektualnej, wskazanych w art. 24d ust. 2 ustawy o CIT,
- czy podatnik ma prawo stosować do ustalonego tak, jak wskazano we wniosku kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej (konektora reklamowego) 5% stawkę podatku dochodowego od osób prawnych.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca będący spółką z ograniczoną odpowiedzialnością posiada siedzibę na terytorium Polski i pozostaje polskim rezydentem podatkowym w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej również: „ustawa o CIT”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty