17.11.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 17 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.597.2021.2.KS

obowiązek zmniejszenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących w przypadku 1 (udzielenie Spółce rabatów), przypadku 2 (zwroty i reklamacje), przypadku 3 (błędy i pomyłki) w okresu roliczeniowym, w którym została wystawiona faktura korygująca

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa  U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 10 maja 2021 r. (data wpływu 11 sierpnia 2021 r.) uzupełnionym pismem z 10 listopada  2021 r. na wezwanie tut. Organu z 3 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku zmniejszenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących w przypadku 1 (udzielenie Spółce rabatów), przypadku 2 (zwroty i reklamacje), przypadku 3 (błędy i pomyłki) w okresu rozliczeniowym, w którym została wystawiona faktura korygująca jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

11 sierpnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku zmniejszenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących w przypadku 1 (udzielenie Spółce rabatów), przypadku 2 (zwroty i reklamacje), przypadku 3 (błędy i pomyłki) w okresu rozliczeniowym, w którym została wystawiona faktura korygująca.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (zwana dalej Wnioskodawcą lub Spółką) jest hurtownią farmaceutyczną i dystrybutorem leków do lecznictwa zamkniętego. W ramach prowadzonej działalności współpracuje z licznymi producentami i innymi dostawcami. Na podstawie uzgodnień handlowych w tym umów z dostawcami Spółce przysługują po spełnieniu ustalonych wcześniej warunków określone upusty/rabaty potransakcyjne. Rabaty wiążą się ze zrealizowanymi u Dostawcy zakupami (typowy rabat potransakcyjny z uwagi na zrealizowany wolumen zakupów) lub z odsprzedażą towarów po określonych cenach do odbiorców Spółki (rabat przepływowy, odsprzedażowy). W drugim przypadku Spółka wcześniej nabywa towar bezpośrednio od Dostawcy, przez co możliwe jest dokumentowanie rabatu od odsprzedaży poprzez wystawienie faktury korygującej in minus do Spółki.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne