Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4010.39.2021.2.MJ
w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na wypłaty dla pracowników zwrotu kosztów przeniesienia służbowego bądź wypłaty zasiłków na zagospodarowanie i osiedlenie w związku z przeniesieniem służbowym
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 10 września 2021 r. (data wpływu 16 września 2021 r.), uzupełnionym 9 listopada 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na wypłaty dla pracowników zwrotu kosztów przeniesienia służbowego bądź wypłaty zasiłków na zagospodarowanie i osiedlenie w związku z przeniesieniem służbowym – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 września 2021 r. do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na wypłaty dla pracowników zwrotu kosztów przeniesienia służbowego bądź wypłaty zasiłków na zagospodarowanie i osiedlenie w związku z przeniesieniem służbowym.
Wniosek nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 11 października 2021 r., Znak: 0111-KDWB.4010.39.2021.1.MJ wezwano do jego uzupełnienia.
Wniosek uzupełniono 9 listopada 2021 r.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej również: „Spółka”, „Pracodawca”) to firma oferująca ... . Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r. poz. 1406 z późn. zm., dalej: „Ustawa CIT”). Spółka by efektywnie świadczyć oferowane usługi spedycyjne zatrudnia pracowników (na podstawie umowy o pracę), w tym również cudzoziemców, którym ma zamiar zapewnić różnego rodzaju świadczenia, w szczególności określone świadczenia mają być zapewniane pracownikom, którzy zostali przeniesieni służbowo.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty