Interpretacja indywidualna z dnia 20 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.695.2021.2.KO
możliwość opodatkowania świadczonych usług w formie karty podatkowej
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni - przedstawione we wniosku z dnia 16 lipca 2021 r. (data wpływu 21 lipca 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 5 października 2021 r. (data wpływu 7 października 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania świadczonych usług w formie karty podatkowej – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 lipca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania świadczonych usług w formie karty podatkowej.
Wniosek uzupełniono pismem z dnia 5 października 2021 r. (data wpływu 7 października 2021 r.), na wezwanie Organu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawczyni jest polskim rezydentem podatkowym prowadzącym jednoosobową, pozarolniczą działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej od dnia 27 kwietnia 2007 r. Przedmiotem działalności Wnioskodawczyni, zgodnie z CEiDG jest specjalistyczna praktyka lekarska sklasyfikowana według Polskiej Klasyfikacji Działalności pod kodem 86.22.Z. W ramach działalności Wnioskodawczyni świadczy usługi w dziedzinie praktyki lekarza (…).
Wnioskodawczyni prowadzi ewidencję księgową w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów a wybraną formą opodatkowania jest podatek liniowy. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej nie zatrudnia pracowników na podstawie umowy o pracę, ani na podstawie umów cywilnoprawnych. Wnioskodawczyni nie wyklucza jednak, że w przyszłości zatrudni pracownika na podstawie umowy o pracę, którego zakres czynności będzie odmienny od zgłoszonej i prowadzonej przez Wnioskodawczynię działalności. Wnioskodawczyni nie zawarła związku małżeńskiego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty