20.10.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 20 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.676.2021.2.LS

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 8 sierpnia 2021 r. (data wpływu 11 sierpnia 2021 r.) uzupełnione pismem z 11 października 2021 r. (data nadania 11 października 2021 r., data wpływu 15 października 2021 r.) w odpowiedzi na wezwanie tut. Organu z 1 października 2021 r. Nr 0114-KDIP3-1.4011.676.2021.1.LS (data doręczenia 6 października 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 sierpnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). 

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca od dnia 17 sierpnia 2020 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest między innymi działalność związana z rozbudową, tworzeniem, dostarczaniem oraz dokumentacją oprogramowania wykonanego na zlecenie określonego użytkownika, pisaniem programów na zlecenie użytkownika. Działalność związana z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki to główna działalność

Wnioskodawcy. Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wnioskodawca prowadzi działalność pod firmą "E.". Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej od 01.10.2020 r. świadczy usługi programistyczne na rzecz A. (dalej także jako "Spółka"). W ramach umowy z ww. Spółką Wnioskodawca przenosi na Spółkę całość autorskich praw majątkowych do programu komputerowego, za co otrzymuje wynagrodzenie. Działalność Wnioskodawcy w ramach współpracy z A. polega na tworzeniu oprogramowania stanowiącego jeden z elementów flagowego produktu Spółki - A. Oprogramowanie to jest wykorzystywane przez klientów Spółki. Główną funkcją tego oprogramowania jest zarządzanie urządzeniami. Zarządzanie może odbywać się przy użyciu protokołów takich jak (...), (...), (...), (...), który jest nowym standardem zaproponowanym przez konsorcjum forum szerokopasmowego, co czyni oprogramowanie innowacyjnym. Obecnie w przygotowaniu jest nowy produkt A 4. Oprogramowanie tworzone przez Wnioskodawcę w ramach umowy ze Spółką ma charakter nowatorski i innowacyjny. Oprogramowanie to jest wykorzystywane głównie przez różnego rodzaju administratorów IT, w szczególności przez firmy działające w branży telekomunikacyjnej. Wnioskodawca tworzy zatem i rozwija autorskie oprogramowanie stanowiące utwór podlegający ochronie na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne