Interpretacja indywidualna z dnia 28 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.171.2021.1.AK
Świadczone przez Wnioskodawcę, jako podmiot leczniczy, usługi medyczne, abonamenty medyczne, pakiety medyczne, konsultacje lekarskie, konsultacje psychologa, dietetyka, rehabilitanta, zabiegi rehabilitacyjne i badania ambulatoryjne zakupione przez osoby prywatne (osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej), w całości zapłacone za pośrednictwem operatora płatności internetowych dedykowanego do obsługi internetowej platformy handlowej, mogą korzystać czasowo do 31 grudnia 2021 r. ze zwolnienia wynikającego z § 2 ust. 1 w zw. z poz. 37 Załącznika do Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 7 czerwca 2021 r. (data wpływu 15 czerwca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
S.A. (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) będąca zarejestrowanym podatnikiem VAT, w ramach prowadzonej działalności wykonuje czynności opodatkowane VAT.
Spółka jest podmiotem leczniczym prowadzącym działalność medyczną w formie spółki prawa handlowego, na podstawie ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 711). Spółka w ramach prowadzonej działalności świadczy usługi medyczne począwszy od podstawowej opieki medycznej, poprzez pomoc specjalistyczną i diagnostyczną (w tym laboratoryjną i obrazową), konsultacje psychologa, dietetyka i rehabilitanta, zabiegi rehabilitacyjne i usługi stomatologiczne. Usługi realizowane są w ramach indywidualnych pakietów medycznych, abonamentów medycznych oraz w trybie opłat za usługę (fee for service). Usługi świadczone są w placówkach medycznych, jak również w formie wizyt domowych oraz za pośrednictwem systemów teleinformatycznych (usługi telemedyczne).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty