Interpretacja indywidualna z dnia 28 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.272.2021.2.ISL
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 1 marca 2021 r.), uzupełnionym pismem, które wpłynęło w dniu 5 marca 2021 r. oraz pismem z dnia 21 maja 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 21 maja 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 marca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Wniosek ten został uzupełniony pismem z dnia 5 marca 2021 r. oraz pismem z dnia 21 maja 2021 r.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe:
Pan … (dalej określany jako „Wnioskodawca”) jest polskim rezydentem podatkowym i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Prowadzi działalność gospodarczą (wpis do CEIDG). W ramach działalności gospodarczej zajmuje się świadczeniem usług związanych z oprogramowaniem komputerowym. Z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej jest opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych w formie podatku liniowego 19% zgodnie z art. 30c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą Wnioskodawca nie zatrudnia pracowników oraz nie korzysta z usług podwykonawców. Wnioskodawca ma zawartą umowę z podmiotem z siedzibą w Polsce (dalej określanym jako „Zleceniodawca”). W ramach tej umowy Wnioskodawca tworzy oprogramowanie do cyfryzacji dokumentów bankowych. Oprogramowanie będzie pozwalało użytkownikom na wprowadzanie transakcji bankowych z zastosowaniem nowszych technologii, niż te, które były używane do tej pory.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty