20.05.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 20 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.121.2021.1.BKD

Czy do wypłaty na rzecz Wnioskodawczyni zysków osiągniętych przez Spółkę Komandytową, po osiągnięciu przez Spółkę Komandytową statusu podatnika CIT, zastosowanie znajdzie zwolnienie z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 17 marca 2021 r. (data wpływu 19 marca 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy do wypłaty na rzecz Wnioskodawczym zysków osiągniętych przez Spółkę Komandytową, po uzyskaniu przez tę Spółkę statusu podatnika CIT, zastosowanie znajdzie zwolnienie z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 marca 2021 r. do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy do wypłaty na rzecz Wnioskodawczym zysków osiągniętych przez Spółkę Komandytową, po uzyskaniu przez tę Spółkę Komandytową statusu podatnika CIT, zastosowanie znajdzie zwolnienie z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni – Sp. z o.o. (dalej jako: „Wnioskodawczyni”) posiada siedzibę działalności na terytorium Polski. Wnioskodawczyni zamierza przystąpić do Spółki Komandytowej, posiadającej siedzibę działalności na terytorium Polski, w charakterze komandytariusza.

Udział Wnioskodawczyni w zysku Spółki Komandytowej będzie przekraczał 10%. Na moment uzyskania przez Wnioskodawczynię pierwszego przychodu z tytułu udziału w zyskach w Spółce Komandytowej okres posiadania przez Wnioskodawczynię statusu komandytariusza, którego udział w zysku przekracza 10%, będzie krótszy niż 2 lata, jednakże Wnioskodawczyni zakłada, że status ten pozostanie w sposób nieprzerwany utrzymany przez nią przez okres co najmniej dwóch lat od uzyskania takiego przychodu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne