08.04.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 8 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.151.2021.1.JS

brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 5 marca 2021 r. (data wpływu 5 marca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu pn.: „Modernizacja budynku wielofunkcyjnego …” – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 marca 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu pn.: „Modernizacja budynku wielofunkcyjnego …”.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Gmina … (dalej: Gmina) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów (dalej: VAT). Gmina realizowała w latach 2020 inwestycję pod nazwą „Modernizacja budynku wielofunkcyjnego …”. Na realizację projektu budynku Gmina uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Poziom dofinansowania wynosi 36,15% poniesionych kosztów kwalifikowanych, pozostały koszt stanowi wkład własny Gminy.

Budynek w miejscowości … to budynek wielofunkcyjny, który jest zarządzany przez Gminę za pośrednictwem urzędu ją obsługującego – Urzędu Gminy w … (dalej Urząd Gminy).

Przedmiotem inwestycji była modernizacja budynku wielofunkcyjnego polegająca na stworzeniu odpowiednio przystosowanego miejsca - przestrzeni publicznej służącej integracji mieszkańców oraz stworzenia warunków do zachowania lokalnego dziedzictwa i wzmacniania lokalnej tożsamości. Został osiągnięty także cel polegający na wykorzystaniu wartości przyrodniczo-krajobrazowych oraz położenia pomiędzy dwoma aglomeracjami do budowy atrakcyjnej oferty turystyczno-rekreacyjnej służącej zarówno mieszkańcom obszaru jak i przyczyniającej się do rozwoju społeczno-gospodarczego, poprzez wybór miejsca jako atrakcyjne miejsce zamieszkania, gdzie dostępna infrastruktura zaspakaja potrzeby różnych grup społecznych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne