Interpretacja indywidualna z dnia 10 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.484.2020.2.AKR
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 14 grudnia 2020 r. (data wpływu 15 grudnia 2020 r.) uzupełnionym pismem z 26 lutego 2021 r. (data wpływu 26 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów. Przedmiotowy wniosek uzupełniono 26 lutego 2021 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
P spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej: Wnioskodawca, Spółka) jest polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca zajmuje się sprzedażą na terenie Polski, oraz innych krajów UE artykułów szkolnych, m.in. plecaków, piórników, bidonów czy śniadaniówek. Przeważający przedmiot działalności Wnioskodawcy stanowi sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana (PKD 46.90.Z).
W ramach prowadzonej działalności Spółka prowadzi sprzedaż wskazanych wyżej towarów na podstawie składanych przez klientów zamówień.
Zgodnie z warunkami transakcji, za organizację transportu towarów odpowiada najczęściej Wnioskodawca, rzadziej klient (odbiorca zamówienia). Przy zamówieniach obejmujących większą ilość zamawianych towarów transport organizuje Spółka. Transport następuje z magazynu Wnioskodawcy i obejmuje dostawę do magazynu centralnego klienta lub do poszczególnych sklepów klienta. Spółka wydaje towar przewoźnikowi w swoim magazynie znajdującym się na terytorium Polski. Następnie towar dostarczany jest przez przewoźnika do miejsca wskazanego przez kupującego w zamówieniu złożonym w Spółce (sklep lub magazyn centralny klienta).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty