Interpretacja indywidualna z dnia 19 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.736.2020.2.AWO
Czy Wnioskodawczyni wystawiając fakturę za świadczone usługi z indywidualnej działalności gospodarczej dla spółki jawnej, w której jest jednym ze wspólników, będzie mogła w proporcji do posiadanych udziałów uwzględnić koszt z niej wynikający w rozliczeniu swojego podatku w spółce jawnej?
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 grudnia 2020 r. (data wpływu 9 grudnia 2020 r.), uzupełnionym w dniu 16 lutego 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 16 lutego 2021 r., o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku tym, po uzupełnieniu, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą będąc wspólnikiem Spółki jawnej.
Wnioskodawczyni podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terenie Polski. Dochody z tej działalności gospodarczej są opodatkowane podatkiem liniowym. W przyszłości Wnioskodawczyni planuje rozpocząć indywidualną działalność gospodarczą na podstawie wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i wykonywać czynności w ramach zawartej umowy o współpracę na rzecz Spółki jawnej, której jest wspólnikiem, we własnym imieniu i na własny rachunek.
Wnioskodawczyni w ramach świadczonych usług nie będzie ponosiła odpowiedzialności wobec osób trzecich za rezultaty świadczonych czynności dla Spółki. Wnioskodawczyni wykonując czynności wynikające z zawartej umowy współpracy ze Spółką jawną ponosić będzie ryzyko gospodarcze związane z prowadzoną działalnością. Stronami umowy o współpracy będą dwa odrębne podmioty gospodarcze, umowa będzie miała charakter dobrowolny, zawarta będzie na okres wieloletni, przedmiotem umowy będzie nawiązanie współpracy między podmiotami gospodarczymi o świadczenie usług. Wynagrodzenie za wykonane czynności zostanie przez Wnioskodawczynię udokumentowane wystawioną fakturą, po wykonaniu czynności nie rzadziej niż raz w miesiącu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty