do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 14.01.2022
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Termin sprzedaży wyrobów winiarskich i zwrotu niewykorzystanych banderol

Resort finansów poinformował, że sprzedaż ze "starymi" wzorami banderol obowiązuje do 31 grudnia 2022 r., natomiast do 30 stycznia 2022 r. za zwrócone niewykorzystane znaki akcyzy przysługuje zwrot wpłaconych kwot.

Ministerstwo Finansów informuje, że na mocy przepisów ustawy z dnia 9 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw:

  1. 12-miesięczny okres ważności dotychczasowych znaków akcyzy naniesionych na opakowania jednostkowe wyrobów akcyzowych, liczy się również od dnia zakończenia stosowania dotychczasowego wzoru.
Oznacza to zatem, że wszystkie opakowania jednostkowe wyrobów winiarskich oznaczone do 31 grudnia 2021 r. dotychczasowymi banderolami będą mogły być sprzedawane do 31 grudnia 2022 r.
  1. Podmioty posiadające dotychczasowe znaki są obowiązane, w terminie 30 dni od dnia wprowadzenia tego wzoru lub zakończenia stosowania dotychczasowego wzoru znaku akcyzy , zwrócić niewykorzystane znaki podmiotowi, który je wydał.
Oznacza to, że za zwrócone do 30 stycznia 2022 r. niewykorzystane znaki akcyzy przysługuje zwrot wpłaconych kwot za znaki akcyzy (zarówno wartość podatkowych znaków akcyzy jak i koszty wytworzenia banderol podatkowych).

Źródło: www.podatki.gov.pl

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych z aktywnymi drukami online

Publikacja jest kompleksowym poradnikiem dla biur rachunkowych. Zawiera wzory dokumentów niezbędne do prawidłowego wypełniania obowiązków nałożonych przez ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML). Omawia zmiany wprowadzone przez ustawę nowelizującą z 30 marca 2021 r., które znacznie rozszerzają zakres stosowania przepisów ustawy z 2018 r.

Kup już za: 99.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK