Dokumentowanie nabywanych usług łuskania bobu od rolnika ryczałtowego.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku wykazanego na fakturze VAT RR w sytuacji wpisania w tytule przelewu jedynie numeru faktury VAT RR, bez podania daty faktury VAT RR.
Czy Wnioskodawca ma rację, iż w związku nabywaniem za wynagrodzeniem Usług Inspekcji Technicznej od Kontrahenta nie posiada on i nie będzie posiadać statusu płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 26 ust. 1 ustawy o CIT, ponieważ Usługi Inspekcji Technicznej nabywane przez Wnioskodawcę przedstawione we wniosku nie są objęte zakresem art. 21 ust. 1 lub art
Prawo do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku wynikającego z faktur VAT RR, które będą podpisane i odebrane w imieniu Rolnika przez osobę przez niego upoważnioną.
Powstanie prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku, gdy zapłata należności za produkty rolne, obejmująca również kwotę zryczałtowanego zwrotu podatku, zostanie dokonana przez Państwa na rachunek bankowy cesjonariusza, zgodnie z otrzymanym zawiadomieniem o zawartej przez rolnika ryczałtowego umowie przelewu wierzytelności, a ponadto nabycie produktów rolnych będzie związane z dostawą opodatkowaną
Udokumentowanie nabycia towarów poprzez wystawienie faktury VAT RR oraz prawo do odliczenia kwoty zryczałtowanego zwrotu podatku, stanowiącego podatek naliczony.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej.
Czy przychód Wnioskodawcy z Dywidendy będzie zwolniony z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem CIT na podstawie art. 22 ust. 4 i nast. Ustawy CIT?
Czy w przypadku braku prawa do podwyższenia podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku z tytułu zapłaty należności na rzecz rolnika ryczałtowanego w formie gotówkowej, kwotę nieodliczonego zryczałtowanego zwrotu podatku Wnioskodawca może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodu?
Czy w odniesieniu do dywidendy i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych otrzymanych przez Wnioskodawcę od następcy prawnego SKA, po tym jak opodatkowane zostaną Zyski SKA, może znaleźć zastosowanie zwolnienie, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o PDOP?
Należy stwierdzić, że po otrzymaniu Nieruchomości w ramach majątku likwidacyjnego Spółki jawnej, z uwagi na pozostawanie w ustroju małżeńskiej wspólności majątkowej z Drugim Wspólnikiem, Wnioskodawczyni może wybrać opodatkowanie przychodów z tytułu najmu tych Nieruchomości na podstawie Ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, o ile złoży stosowne oświadczenie w przewidywanym przepisami terminie
Czy stanowi koszt uzyskania przychodu zryczałtowany podatek od towarów i usług wykazany na fakturze VAT RR zapłaconej gotówką?
Czy w przypadku braku prawa do podwyższenia podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku z tytułu nieterminowej zapłaty należności na rzecz rolnika ryczałtowego, kwotę nieodliczonego zryczałtowanego zwrotu podatku Wnioskodawca może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodu?
1. Czy Wnioskodawca prawidłowo stosuje zasady opodatkowania zaliczką na podatek dochodowy, a nie podatek zryczałtowany dla osób wymienionych w art. 13 pkt 5, 6 i 8 ustawy pdof tj. ławników, biegłych, tłumaczy przysięgłych, kuratorów zawodowych, adwokatów i lekarzy sądowych, jeżeli kwota należności nie przekracza 200 zł? 2. W przypadku gdy stanowisko jest błędne i w miejsce pobieranej zaliczki na podatek
Czy Spółka postępuje prawidłowo kwalifikując wynajem kabiny dla palaczy, jako należności licencyjne płacone za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego i pobierając zryczałtowany podatek dochodowy od podatników podatku dochodowego od osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (CIT-10) w wysokości 5%, w momencie regulowania zobowiązań na
Czy na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy PDOP w rw. z regulacją art. 21 ust. 2 ustawy PDOP oraz art. 11 ust. 3 lit. c UPO Polska - Holandia, Bank jako płatnik zobowiązany będzie do pobierania u źródła podatku zryczałtowanego od odsetek wypłacanych w związku z pożyczką udzieloną przez instytucję finansową będącą holenderskim rezydentem podatkowym?
Czy płatności wypłacane na rzecz kontrahentów Spółki (premie lub bonusy i wynagrodzenie za opisane powyżej usługi), których wysokość, co do zasady, jest kalkulowana jako procent od osiągniętego obrotu produktami Spółki lub też jest ustalona ryczałtowo, stanowią koszty uzyskania przychodów dla Spółki ? Czy opisana powyżej dokumentacja znajdująca się w posiadaniu Spółki, jest wystarczająca dla rozpoznania
Kiedy i jaki podatek powinien zapłacić rolnik sprzedając ziemię rolną?Kiedy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym ziemia rolna traci swój charakter?
Czy odsetki od udzielonych pożyczek będą dla Wnioskodawcy przychodem podlegającym opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem od przychodów z tytułu odsetek w części przypadającej na udział Wnioskodawcy w zysku spółki?Czy odsetki od udzielonych spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (przekształconej następnie w spółkę komandytowa) pożyczek w części przypadającej na udział Wnioskodawcy w zysku spółki komandytowej
Jaką kwotę przeznaczoną z dochodu na udziały członkowskie należy opodatkować podatkiem ryczałtowym? Jaką kwotę przeznaczoną z dochodu na wkłady pieniężne należy opodatkować podatkiem ryczałtowym?
Czy od kwoty 412.000,00 zł stanowiącej całą kwotę sprzedaży nieruchomości Wnioskodawca jest zobowiązany zapłacić zryczałtowany podatek dochodowy, czy też kwota 120.000,00 zł wypłacona byłej żonie nie podlega opodatkowaniu przez Wnioskodawcę? Czy powyższą kwotę można uznać za koszt uzyskania przychodu?Czy odpowiedzialność podatkowa nie powinna być nałożona na byłą żonę Wnioskodawcy podatkiem dochodowym