Czy fakt, że komandytariusz w spółce komandytowej jest nierezydentem w rozumieniu prawa dewizowego uzasadnia zmianę właściwości rzeczowej urzędu skarbowego samej spółki komandytowej, a co za tym idzie powoduje obowiązek zawiadomienia urzędu skarbowego o zmianie właściwości przez spółkę komandytową zgodnie z przepisem art. 5a ust. 3 w związku z art. 5 ust. 9b pkt 7 lit c) ustawy z dnia 21 czerwca 1996
wpływ zameldowania Wnioskodawcy na pobyt czasowy na właściwość miejscową naczelnika urzędu skarbowego
wpływ dokonania zmian miejsca zamieszania lub/i miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w ewidencji działalności gospodarczej, na określenie właściwości miejscowej organu podatkowego właściwego w zakresie podatku dochodowym od osób fizycznych
w zakresie właściwości miejscowej organów podatkowych w podatku od gier
w zakresie właściwości miejscowej organów podatkowych w podatku od gier
w zakresie właściwości miejscowej organów podatkowych w podatku od gier
w zakresie właściwości miejscowej organów podatkowych w podatku od gier
Przepisy ustawy o urzędach skarbowych i izbach skarbowych w zakresie ustalenia właściwości urzędu skarbowego
Czy zmiana miejsca zameldowania powoduje zmianę właściwości organu podatkowego
W jakim terminie nastąpić powinna zmiana właściwości urzędu skarbowego? W jakim terminie podatnik powinien poinformować Urząd Skarbowy o zmianie właściwości?
Dotyczy wskazania na fakturze VAT wystawionych przez kontrahentów nowego adresu Spółki po zmianie adresu Spółki.
W związku z wątpliwościami interpretacyjnymi przepisów prawnych dotyczących ustalenia właściwości organów podatkowych dla jednostki samorządu terytorialnego jaką jest gmina, Wnioskodawca prosi o zajęcie stanowiska czy poniżej przedstawiona interpretacja jest prawidłowa.
Czy zawiadomienie, o którym mowa w art. 5a ust. 3 ustawy z dnia 21 czerwca 1996r. o urzędach i izbach skarbowych, Spółka słusznie złożyła?
dotyczy składania deklaracji CIT-2 za miesiąc połączenia w sytuacji przejęcia spółek
Czy nieodpłatne przekazanie Gminie gruntu nie spowoduje powstania obowiązku podatkowego z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych ?
Czy dla celów rozliczeń z tytułu podatku VAT Spółka powinna korzystać z numeru NIP, przyznanego wcześniej Oddziałowi (po dokonaniu aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego ze względu na zmianę adresu) oraz jaki organ podatkowy będzie właściwy XXX AG - Spółki prawa niemieckiego.
Pytanie dotyczy obowiązku ponownej rejestracji umów leasingu samochodów w związku ze zmianą właściwości miejscowej.
Spółka "A" w czerwcu br. w trakcie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy powzięła informację , że w spółce dominującej "B" , która posiada ponad 70% akcji w kapitale spółki "A" i głosów na zgromadzeniu, jednym z akcjonariuszy jest podmiot posiadający siedzibę na terenie Włoch i dysponujący w spółce "B" ponad 5% głosów. Czy w związku z tym na podstawie art. 5 ust.9b pkt 7 lit.c ustawy z dnia 21 czerwca
Który urząd skarbowy jest właściwy do złożenia deklaracji PIT 19A, jeżeli w trakcie roku nastąpiła zmiana właściwości urzędu?
Dot. opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych na podstawie umów o dzieło i umów zlecenia.
Czy Spółka, której ostatni rok podatkowy był dłuższy niż 12 miesięcy, podlega zgłoszeniu do właściwości działania nowych Urzędów Skarbowych jako "większy podatnik", czy też może określić wysokość przychodów za okres 12 miesięcy, a wówczas nie kwalifikowałaby się do dużych podatników?