Sprzedaż zajętej nieruchomości jest opodatkowana podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 21 ustawy.
Brak możliwości wystawienia faktury przez Komornika Sądowego w imieniu dłużnika w sytuacji zajęcia komorniczego należności z tytułu usługi wynajmu nieruchomości oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej na rzecz Wnioskodawcy w ww. sytuacji.
Konieczność opodatkowania czynszu, z tytułu najmu nieruchomości, zajętego przez komornika
Ponieważ wystawiona Spółce faktura VAT dokumentuje czynności, które faktycznie nie zostały dokonane, zgodnie z art. 88 ust. 3a pkt 4 lit. a ustawy o VAT, faktura ta nie stanowi podstawy do odliczenia podatku naliczonego przez Spółkę.
obowiązek wystawienia faktur, odprowadzania podatku należnego oraz prowadzenia ewidencji dla potrzeb podatku VAT, w sytuacji zajęcia komorniczego należności z tytułu usługi najmu
Stanowisko Wnioskodawcy w zakresie braku obowiązku wystawiania faktur VAT i odprowadzania podatku należnego, w przypadku gdy należności za usługę najmu zostały zajęte przez organ egzekucyjny, uznać należy za nieprawidłowe.
Czy wpłaty związane z zajęciem komorniczym i kosztami egzekucyjnymi, będące konsekwencją niezastosowania się do obowiązku wpłat na konto komornika, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
W związku z licznymi zajęciami komorniczymi obejmującymi wynagrodzenie brutto łącznie ze składkami na ubezpieczenie społeczne i podatek dochodowy od osób fizycznych, a także odsetkami, dokonywanymi z konta naszego zakładu na rzecz pracowników, zarówno obecnych, jak i byłych. Osoby zatrudnione mają dokonywane potrącenia z bieżących list płac na składki społeczne oraz zdrowotne, natomiast osoby zwolnione