wytworzenie środka trwałego
Interpretacja
02.07.2002 Podatki

Czy przepis art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochdowym od osób prawnych ma zastosowanie do odsetek naliczonych do dnia przyjęcia środka trwałego do używania zwiększających wartość tego środka?

Interpretacja
05.01.2004 Podatki

Wytworzenie we własnym zakresie środka trwałego i skutki podatkowe z uwzględnieniem kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych ?

Interpretacja
11.05.2004 Podatki

Czy koszty wytworzenia środka trwałego koryguje się o różnice kursowe od niezapłaconych na dzień przekazania środka trwałego do używania, zobowiązań dewizowych z tytułu nabycia towarów i usług służących do wytworzenia tego środka trwałego?

Interpretacja
24.06.2004 Podatki

Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki poniesione na przesunięcie koryta rzeki w związku z dostosowaniem zakładu do wymogów unijnych poprzez dobudowanie brakujących pomieszczeń w przetwórni?

Interpretacja
30.06.2004 Podatki

Czy małżonkowi przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z zakupów poniesionych na inwestycję uprzednio rozpoczętą przez małżonkę, która obecnie zawiesiła prowadzoną działalność gospodarczą na czas nieokreślony, przy czym decyzja o pozwoleniu na budowę wystawiona jest na obojga małżonków?

Interpretacja
15.07.2004 Podatki

Czy można urealnić wartość początkową środka trwałego, który został wpisany do ewidencji środków trwałych o wartości początkowej 0 zł i dokonywać od nowo ustalonej wartości początkowej odpisów amortyzacyjnych wg indywidualnych stawek? Czy należy tak wycenioną nieruchomość wprowadzić jako podniesienie kapitałów w spółce i opodatkować na podstawie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?Czy zmiana

Interpretacja
03.08.2004 Podatki

W jaki sposób należy ustanić wartość początkową pomieszczenia przeznaczonego na sklep oraz wg jakiej stawki dokonywać odpisów amortyzacyjnych.

Interpretacja
09.08.2004 Podatki

Czy dopłata do wytworzenia przedmiotowego środka trwałego jest obrotem w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) ?W ocenie Podatnika kwota otrzymanej dopłaty jest związana z całokształtem prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, a jej wysokość nie ma wpływu na ilość i wartość sprzedawanego ciepła. W związku z powyższym

Interpretacja
01.09.2004 Podatki

Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych oraz podatkiem od towarów i usług. Jednocześnie prowadzę gospodarstwo rolne, na terenie którego buduję dom mieszkalny. Część powierzchni użytkowej tegoż domu - trzy pokoje , łazienka i wc - planuję przeznaczyć na wynajem w ramach prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego . W związku z tym zamierzam poszerzyć prowadzoną działalność

Interpretacja
29.11.2004 Podatki

Czy w trakcie realizacji inwestycji koszty zużycia mediów stanowią koszty uzyskania przychodów, czy też zwiększają nakłady inwestycyjne w okresie budowy i w przyszłości podlegać będą amortyzacji ?

Interpretacja
24.02.2005 Podatki

Czy wynagrodzenie należne wykonawcy z tytułu wykonania prac demontażowych i montażowych przedmiotowego ogrodzenia stanowi koszt uzyskania przychodów Spółki w momencie jego poniesienia jako usługi remontowe, czy też powinno zwiększyć wartość środka trwałego?

Interpretacja
17.05.2005 Podatki

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej środków trwałych nabytych lub wytworzonych we własnym zakresie z dochodu po opodatkowaniu?

Interpretacja
23.05.2005 Podatki

Spółka rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie handlu artykułami budowlanymi. Zawarła z osobą fizyczną umowę użyczenia gruntu, na którym zamierza wybudować budynek przeznaczony na działalność gospodarczą, budynek ten będzie stanowił środek trwały. Zapytanie dotyczy wątpliwości, czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakupy materiałów

Interpretacja
25.07.2005 Podatki

Spółka wniosła o potwierdzenie jego stanowiska, iż opłaty za dzierżawę gruntów, w okresie budowy systemu, stanowią koszt wytworzenia tego systemu.

Interpretacja
31.08.2005 Podatki

CZy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na wykonanie przyłączy do wodociągu gminnego ?

Interpretacja
05.10.2005 Podatki

Pytanie dotyczące stosowania przepisu art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
09.12.2005 Podatki

W jaki sposób odliczyć podatek naliczony od zakupów związanych z budową budynku, który w części będzie wykorzystywany do działalności gospodarczej i zostanie wpisany do ewidencji środków trwałych firmy?

Interpretacja
02.03.2006 Podatki

W jaki sposób należy rozliczyć do kosztów uzyskania przychodów nakłady poniesione wybudowanie budynku mieszkalnego, w którym część powierzchni zostanie przeznaczona dla potrzeb prowadzenia działalności gospodarczej.

Interpretacja
19.05.2006 Podatki

Pytanie dotyczy sposobu odliczania podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących usługi budowlane wykonywane w budynku, którego część służyć będzie działalności opodatkowanej a część zwolnionej

Interpretacja
29.05.2006 Podatki

1) Czy wartość czynszu za dzierżawę gruntów będzie dla spółki kosztem uzyskania przychodów czy też zwiększy wartość początkowa inwestycji?W ocenie Spółki czynsz dzierżawny stanowi wydatki inwestycyjne. 2) Czy przychód dla Spółki nastąpi w momencie zakończenia inwestycji i ustalenia harmonogramu spłat, czyli bez uwzględnienia kwestii rat, a kosztem uzyskania przychodu będzie wartość poniesionych nakładów

Interpretacja
01.06.2006 Podatki

Czy odszkodowania wypłacone lokatorom za opróżnienie istniejących lokali Spółka może zaliczyć do wartości środka trwałego w budowie i rozliczać je w czasie, poprzez amortyzację nowego budynku?

Interpretacja
19.07.2006 Podatki

Czy mając zezwolenie na budowę budynku usługowo-mieszkalnego na osobę fizyczną nie na firmę, mogę traktować tę inwestycję jako inwestycję firmy i odliczać VAT od wydatków na budowę, jeżeli po ukończeniu inwestycji mam zamiar wprowadzić 50% wartości budynku do ewidencji środków trwałych firmy z przeznaczeniem na usługi, a 50 % na budynek mieszkalny?

Interpretacja
20.07.2006 Podatki

Podatnik został zobowiązany do zakończenia we własnym zakresie i na własny koszt robót związanych z budową infrastruktury zewnętrznej, a następnie do przekazania jej nieodpłatnie na rzecz Miasta "J" oraz na rzecz właściwych zarządców i podmiotów. Zdaniem Podatnika, nakłady poniesione na infrastrukturę zewnętrzną są kosztem uzyskania przychodu w momencie nieodpłatnego przekazania jej miastu, ponieważ

Poprzednia Następna