Obowiązki płatnika związane z opodatkowaniem wynagrodzenia Agenta będącego rezydentem Litwy z tytułu świadczenia na rzecz Spółki usług pośrednictwa w transakcjach handlowych.
Ustalenie obowiązku poboru podatku u źródła w związku z nabyciem usługi fundraisingowej.
Spółka jest/będzie uprawniona do uznania za koszt uzyskania przychodów wydatków w postaci wynagrodzenia uzależnionego od efektu, wypłaconego Doradcy w związku ze skutecznym pozyskaniem inwestora oraz wydatków z tytułu Usług prawnych i Usług VDR nabywanych w toku procesu pozyskiwania nowego inwestora.
Czy Wnioskodawca, w opisanym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym), ma (winno być: będzie miał) obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu usług pośrednictwa jako płatnik tegoż podatku?
Ustalenie, czy w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o CIT Spółka będzie uprawniona do uznania za koszt uzyskania przychodów wynagrodzenia stałego i wynagrodzenia uzależnionego od efektu wypłacanego Doradcy.
Uznanie, że transakcja sprzedaży przedsiębiorstwa będzie podlegać wyłączeniu z podatku VAT na postawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, a Wynagrodzenie prowizyjne będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT.
Dotyczy uznania czy prowizja wypłacona wnioskodawcy jako wynagrodzenie za wykonywane czynności agencyjne w zakresie prowadzenia zakładów wzajemnych może korzystać ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 15.
Czy wszystkie opłaty egzekucyjne pobrane lub ściągnięte po dniu 01 stycznia 2019 r. stały się daninami publicznymi, o których mowa w art. 149 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych i które w myśl art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych po potrąceniu wynagrodzenia prowizyjnego powinny być odprowadzone na rachunek organu podatkowego, czy też przepisy art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych
Opodatkowania podatkiem od towarów i usług wynagrodzenia za wypełnianie zadań inkasenta za pobór opłaty targowej.
Ustalenie czy pobierane przez Spółkę kwoty tytułem opłaty prowizyjnej należnej BGK z tytułu udzielonych przez BGK gwarancji, stanowią dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu, a ich przekazanie do BGK stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodów.
Czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu sprzedaży, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami oraz czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu zakupu, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami?
1. Czy koszty ponoszone przez Wnioskodawcę tytułem wypłaty prowizji agentom stanowią koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2021 poz. 1800)? 2. Kiedy - w rozumieniu art. 15 ust. 1 w zw. z art. 15 ust. 4d-4e ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2021 poz. 1800)
Brak opodatkowania kwoty jaką Wnioskodawca otrzymuje z tytułu transferu bonów na podstawie art. 8b ust. 2 ustawy oraz braku obowiązku stosowania przy odliczaniu podatku VAT proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.
W świetle art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, Spółka będzie uprawniona do uznania za koszt uzyskania przychodów wynagrodzenia uzależnionego od efektu wypłacanego Doradcy, na podstawie faktury VAT w przypadku skutecznego pozyskania inwestora.
Czy otrzymane w roku bieżącym faktury za prowizję (data sprzedaży na otrzymanej fakturze to rok bieżący) dotyczącą przychodów roku ubiegłego należy ująć jako bezpośredni koszt podatkowy na podstawie dokumentu PK w roku ubiegłym, tj. w roku uzyskania przychodów, czy należy potraktować je jako koszt pośredni i ująć w dacie poniesienia kosztu, czyli ująć podatkowo w roku bieżącym.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego VAT wykazanej na fakturze pierwotnej wystawionej przez Agenta oraz sposobu rozliczenia podatku naliczonego w związku z dokonanym potrąceniem wynagrodzenia.
czy w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka będzie uprawniona do uznania za koszt uzyskania przychodów wynagrodzenia uzależnionego od efektu, wypłacanego Doradcy (na podstawie faktury VAT) w przypadku skutecznego pozyskania inwestora.
kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia wypłacanego doradcy w przypadku skutecznego pozyskania inwestora
w zakresie ustalenia czy Spółka będzie uprawniona do uznania za koszt uzyskania przychodów wynagrodzenia uzależnionego od efektu wypłacanego Doradcy (na podstawie faktury VAT) w przypadku skutecznego pozyskania inwestora.
określenie miejsca świadczenia i opodatkowanie podatkiem VAT usług pośrednictwa świadczonych na rzecz Dającego Zlecenie
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia wypłacanego doradcy w przypadku skutecznego pozyskania inwestora.
w zakresie ustalenia czy wynagrodzenie prowizyjne za zrealizowane usługi, wypłacane na rzecz agentów będących wspólnikami będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów dla Spółki