Interpretacje

Interpretacja
07.01.2005 Podatki

Czy wydanie składnika majątkowego spółki wspólnikowi, dokonywanego w trybie podziału majątku likwidowanej spółki podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
03.04.2007

Czy w związku z tym, że Spółka jest spółką z mniejszościowym udziałem Skarbu Państwa nie podlega od 1 stycznia 2007 r. obowiązkowi z ustawy o wpłatach z zysku przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa dotyczącemu wpłat z zysku przez jednoosobowe spólki SP? Spółka posiadała status jednoosobowej spółki SP. Dnia 29 grudnia 2006 r. uchwałą Akcjonariuszy P. S. A. podwyższono kapitał zakładowy tej spółki

Interpretacja
18.10.2007 Podatki

Czy przy dokonywaniu sprzedaży towarów na podstawie umowy agencyjnej, możliwe jest wydanie agentowi kasy fiskalnej, należącej do dającego zlecenie (Spółki) i ewidencjonowanie na niej, przez agenta, sprzedaży towarów Spółki, w sytuacji gdy agent prowadziłby sprzedaż agencyjną na rzecz Spółki, a jednocześnie prowadziłby sprzedaż towarów własnych?

Interpretacja
03.07.2008 Podatki

Czy Wnioskodawca powinien opodatkować wydanie dziennika budowy oraz potwierdzić zaistniały fakt fakturą VAT?

Interpretacja
22.07.2008 Podatki

Czy wydanie lokali mieszkalnych (nabytych przez Spółkę od dewelopera i zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym) oraz stanowisk garażowych, przez Spółkę na rzecz Zleceniodawcy, w wykonaniu umowy zlecenia, podlega opodatkowaniu VAT jako dostawa towarów?

Interpretacja
29.12.2008 Podatki

opodatkowanie czynności wydawania bezpłatnego pisma reklamowo-informacyjnego

Interpretacja
08.06.2010 Podatki

Czy poniesione wydatki na organizację szkoleń (konferencji) będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
23.08.2010 Podatki

Czy przejęcie spółki osobowej przez spółkę kapitałową będzie skutkować powstaniem przychodów (dochodów) po stronie Wnioskodawcy jako spółki przejmującej i wspólnika spółki przejmowanej?

Interpretacja
20.01.2011 Podatki

Wykonywane przez Wnioskodawcę czynności wydawania licencji na wykonywanie transportu drogowego taksówką, za które Wnioskodawca pobiera opłaty, podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT jednakże są objęte zwolnieniem z opodatkowania tym podatkiem.

Interpretacja
20.01.2011 Podatki

Czynność wydawania karty wędkarskiej objęta jest zakresem uregulowań ustawy o podatku od towarów i usług i korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie przepisu § 13 ust. 1 pkt 12 cyt. wyżej rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 grudnia 2010r. (i odpowiednio obowiązującego do dnia 31 grudnia 2010r. § 12 ust. 1 pkt 12 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 24 grudnia 2009r.).

Interpretacja
22.09.2011 Podatki

opodatkowanie przekazania bonów, kart podarunkowych, ich doładowania oraz udokumentowania tych czynności

Interpretacja
18.10.2011 Podatki

1. W jakim momencie Wnioskodawca winien rozpoznać przychód z tytułu sprzedaży na raty urządzeń do wytwarzania energii cieplnej? 2. Czy do czasu przeniesienia na nabywcę własności urządzeń do wytwarzania energii cieplnej, urządzenia te spełniają ustawową definicję środków trwałych, podlegających odpisom amortyzacyjnym, a tym samym powinny zostać wprowadzone przez Spółkę do ewidencji środków trwałych

Interpretacja
24.01.2012 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym Spółka jest zobowiązana do naliczenia podatku VAT z tytułu wydania przez Agencje nagród (prezentów) uprawnionym konsumentom?

Interpretacja
02.02.2012 Podatki

Zakres opodatkowania transakcji podziału przez wydzielenie występującego po stronie Wnioskodawcy.

Interpretacja
26.04.2012 Podatki

Czy prawidłowym jest ustalenie momentu uzyskania przychodu na moment dokonania dostawy, rozumianego jako realizacje dyspozycji pobrania książek przez dystrybutora z prowadzonego na rzecz Spółki magazynu?

Interpretacja
08.05.2012 Podatki

Czy Spółka zobowiązana jest opodatkować należnym podatkiem VAT nagrody wydawane uczestnikom Akcji promocyjnych w trybie art. 7 ust. 2 pkt 2 Ustawy o VAT w Wariancie I?

Interpretacja
29.06.2012 Podatki

Obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związku z realizacją projektu - wydanie publikacji

Interpretacja
13.07.2012 Podatki

1.Czy zespół składników majątkowych, który na skutek podziału przez wydzielenie przeniesiony zostanie do Spółki, jak również zespoły składników majątkowych przyporządkowane do działalności budowlano-warsztatowej oraz działalności handlowej, które pozostaną u Wnioskodawcy stanowią zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art.

Interpretacja
17.08.2012 Podatki

1. Czy w Wariantach opisanych w opisie zdarzenia przyszłego, gdy planowane połączenie spółek przeprowadzane jest z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, a głównym lub jedynym celem nie jest uniknięcie lub uchylenie się od opodatkowania, na podstawie art. 10 ust. 4 w związku z treścią art. 10 ust. 2 ustawy o CIT, dla spółki przejmującej (T ) nie będzie stanowiła dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem

Interpretacja
17.08.2012 Podatki

Czy wydanie dotychczasowych akcji T lub nowych akcji T dokonane w ramach Wariantów 1,2,3 dotychczasowemu wspólnikowi S1 (P ) następujące w efekcie połączenia odwrotnego, spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych po stronie dotychczasowego wspólnika S1 (P ), a przez to obowiązek T jako płatnika dotyczący obliczenia, pobrania i wpłacenia podatku?

Interpretacja
27.08.2012 Podatki

W zakresie:- prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w sytuacji gdy Wnioskodawca posiada faktury zakupu towaru,- opodatkowania nieodpłatnego przekazania towaru, w sytuacji gdy Wnioskodawca posiada faktury zakupu towaru,- obowiązku ewidencjonowania dokonywanych przekazań towaru, w sytuacji gdy Wnioskodawca posiada faktury zakupu towaru, przy zastosowaniu kas rejestrujących

Interpretacja
27.08.2012 Podatki

W zakresie:- prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w sytuacji gdy Wnioskodawca nie posiada faktury zakupu towaru, a zakupy zostały dokonane od podmiotu nie będącego podatnikiem podatku od towarów i usług,- opodatkowania nieodpłatnego wydania towaru, nabytego od podmiotu nie będącego podatnikiem podatku od towarów i usług,- prawa do obniżenia kwoty podatku należnego

Interpretacja
31.08.2012 Podatki

Skoro Spółka jako sprzedawca zastrzegła sobie własność sprzedanej rzeczy ruchomej aż do uiszczenia ceny, to oznacza, że przeniesienie własności rzeczy nastąpiło pod warunkiem zawieszającym. Kupujący stanie się właścicielem rzeczy dopiero z chwilą zapłaty ceny, a nie, jak to bywa najczęściej, z chwilą zawarcia umowy. Niemniej jednak jak wskazano wyżej, umowa sprzedaży nadal zachowuje charakter umowy

Poprzednia Następna